Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > AZS Białystok czeka na rozgrywające

AZS Białystok czeka na rozgrywające

fot. archiwum

Białostockie siatkarki w pierwszym meczu nowego sezonu zagrały bez nominalnej rozgrywającej i przegrały w Bydgoszczy z Centrostalem. Niewykluczone, że w kolejnym spotkaniu sytuacja kadrowa ekipy będzie zdecydowanie lepsza.

Za grę białostockiej drużyny w meczu z Centrostalem odpowiadała rezerwowa libero Paulina Gajewska.Paulina starała się jak mogła i dzięki niej nie mieliśmy całkowitej dziury w drużynie – ocenia trener Czaja.Ale cudem byłoby, gdybyśmy w Bydgoszczy zdobyli punkt czy wygrali seta.

Kolejne spotkanie w ekstraklasie białostoczanki rozegrają już w piątek. Podejmą wówczas we własnej sali MKS Dąbrowę Górniczą. Być może w tym starciu sytuacja kadrowa białostockiego zespołu będzie zdecydowanie lepsza. Do dyspozycji szkoleniowca może być nominalna druga rozgrywające Elena Bernatowicz, która ostatnio miała rękę w gipsie. Przede wszystkim jednak niewykluczone, że zagra Godos. Z przejściem tej zawodniczki do Białegostoku związane były duże nadzieje. Niestety okazało się, że ma ona problem ze ścięgnem Achillesa i musi poddać się zabiegowi. Ostatnio jednak Godos trenuje bardziej intensywnie i być może już w piątek pokieruje grą drużyny.

Na razie ciężko ostatecznie odpowiedzieć na pytanie, kto w piątek zagra na rozegraniu w naszym zespole. Wszystko może zmienić się w dzień bądź dwa – mówi Czaja. – Rozmawiałem z Magdą, która ma jednak na razie pewne opory, czuje jeszcze ból i jest jakaś blokada psychiczna. Dlatego jak będzie trzeba to poczekamy dłużej na jej powrót do gry. Ponieważ nie ma sensu, żeby teraz grała na 50 procent. Sezon nie trwa dwa tygodnie i lepiej spokojnie poczekać niż potem czegoś żałować.Na pewno w meczu z ekipą z Dąbrowy Górniczej, a najprawdopodobniej w żadnym innym w składzie białostockiej drużyny nie zagra Maja Batina. Atakująca od razu po zwolnieniu trenera Albina Mojsy, który sprowadził ją do Białegostoku, zapowiadała, że odejdzie z drużyny i teraz wyjechała do Chorwacji. Tym samym w zespole została tylko jednak atakująca Małgorzata Cieśla.W drużynie powinny być dwie atakujące i będę przekonywał działaczy o sprowadzeniu kogoś – mówi Czaja.

Autorem tekstu jest Tomasz Piekarski
Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved