Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wojciech Lalek: Wojna taktyczna czeka nas dopiero w środę

Wojciech Lalek: Wojna taktyczna czeka nas dopiero w środę

fot. archiwum

Pilskie siatkarki mają za sobą ligową inaugurację, po której niewiele da się powiedzieć, w jakiej są formie. Podopieczne Wojciecha Lalka zmierzyły się bowiem z odmłodzonym zespołem Gedanii, który już w poprzednim sezonie nie należał do grona weteranów.

Łatwe zwycięstwo nad juniorkami nie może więc dziwić, ale nie może też dać powodów do hurraoptymizmu. – Wojna taktyczna czeka nas dopiero w środę, kiedy zmierzymy się na wyjeździe ze Stalą w Mielcu. Nie można jednak powiedzieć, że to był niepotrzebny mecz. Pierwsze ligowe starcie zawsze jest ważne ze względów psychologicznych i cieszę się, że rozstrzygnęliśmy je na swoją korzyść – podkreślił trener PTPS, Wojciech Lalek.

Opisywanie spotkania mija się z celem, bo poza pierwszymi wymianami gospodynie występowały w roli nauczycielek, a przyjezdne w roli uczennic. – Początek meczu gedanistki miały obiecujący, bo podbijały dużo piłek i grały z dużym poświęceniem. Potem jednak nasza zagrywka i blok całkowicie złamały opór rywalek – zauważyła kapitan pilskiego zespołu, Agnieszka Kosmatka, która tym razem nie musiała się za bardzo zmęczyć.

Od Gedanii nikt nie oczekiwał zwycięstwa, podobnie jak tłumaczenia się z porażki w trochę dziwny sposób. – Źle przyjmowałyśmy zagrywkę, bo byłyśmy za bardzo spięte – wyznała na konferencji kapitan gości Justyna Sachmacińska.Jeszcze dalej poszedł trener przegranej ekipy Grzegorz Wróbel.Jeśli zespół, który zdobywa od wielu lat medale wygrywa z drużyną, która w połowie jest złożona z debiutantek, to trudno mówić o niespodziance. Może jednak na słabość naszej gry jakiś wpływ miał późny przyjazd do Piły. Nie wysiedliśmy z autobusu prosto na boisko, ale nie mieliśmy możliwości potrenowania w pilskiej hali. Jest ona dość specyficzna, jeśli chodzi o oświetlenie. Szkoda, że moje zawodniczki nie mogły się z nią oswoić – tłumaczył szkoleniowiec Gedanii.

Autorem tekstu jest Radosław Patroniak

źródło: Głos Wielkopolski, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved