Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Sport i biznes w Dąbrowie Górniczej

Sport i biznes w Dąbrowie Górniczej

fot. archiwum

Dąbrowa Górnicza nie zagrała jeszcze żadnego meczu w Lidze Mistrzyń, ale już rozpatruje się jej udział pod kątem marketingowego sukcesu. Takich wniosków po konferencji "Zwycięzcy dla zwycięzców" organizowanej przez klub i firmę "OTTIMA Plus" jest więcej.

Prezes MKS Robert Karlik wyraził nadzieję, że europejskie puchary w Dąbrowie Górniczej przyciągną dużą publiczność do hali "Centrum".

Konferencja przyniosła także kilka innych wniosków. – Sukces w sporcie to nie tylko efekt wyniku sportowego, ale też wynik ciężkiej pracy całego sztabu ludzi zajmującego się zarządzaniem, marketingiem i sponsoringiem. Po kilku latach ciężkiej pracy na tym polu, możemy się dziś pochwalić kilkoma profesjonalistami w dziedzinie zarządzania w sporcie. Obecnie sport i biznes stają się coraz bardziej połączone. Sukces sportowy to teraz nie tylko sukces zawodników na boisku, to również sukces sponsorów wspierających klub, którzy wkładają w sport nierzadko wielkie pieniądze. Dzisiaj żadna dyscyplina nie jest w stanie funkcjonować bez podejścia marketingowego. Firmy inwestują w sport odkąd ten stał się jedną z najbardziej efektywnych dróg promocji i reklamy. Dzięki sportowi wiele firm zbudowało pozytywny wizerunek na całym świecie i pomaga im to osiągać sukcesy. – powiedział prezes Karlik.

Konferencja była również okazją do podzielenia się trendami we współczesnym marketingu sportowym. Szczególnie dużo miejsca poświęcono systemowi zbilansowanego zarządzania. Tomasz Marona – konsultant "OTTIMA Plus" stwierdził, że taki system staje się coraz bardziej popularny w sporcie i z sukcesami został zaimplementowany w zachodniej Europie czy Skandynawii.Głównym jednak tematem spotkania był Marketing Społecznie Zaangażowany i wzrost wartości przedsiębiorstw poprzez działanie w sporcie. Marek Jabłoński, prezes "OTTIMA Plus" powiedział, że klient może pozytywnie kojarzyć pewne firmy właśnie w powiązaniu z jakąś drużyną lub sportowcem. Sukces sportowców i firmy sponsorującej polega bowiem na wzajemnej współpracy i profesjonaliźmie. – Te elementy zawsze powinny iść w parze i oba podmioty powinny się nawzajem wspierać, w takim przypadku nawet kiedy drużyna przegrywa, firma wciąż może zachować pozytywny wizerunek – zakończył prezes Jabłoński.

Robert Karlik dodał, że pełne hale sportowe i telewizyjne transmisje przyczyniają się również do sukcesów klubu, ale bez sponsorów i kibiców takie sukcesy są zwyczajnie niemożliwe.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved