Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Kto ma kasę, ten wygrywa

PlusLiga Kobiet: Kto ma kasę, ten wygrywa

fot. archiwum

Krezusi PlusLigi Kobiet dysponują budżetami przekraczającymi pięć milionów złotych. W czołówce są nadal Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna i BKS Aluprof Bielsko-Biała, do których stara się dołączyć Enion Energia Dąbrowa Górnicza.

Na przeciwnym biegunie są kluby z trudem zbierające po kilkaset tysięcy, jeszcze się zadłużając.

Najbogatszy jest najmniejszy ośrodek w siatkarskiej elicie. W 5-tysięcznej Muszynie do Muszynianki i Fakro doszedł w wakacje trzeci sponsor – Bank BPS. – Złośliwi twierdzą, że my nic nie robimy, tylko odbieramy telefony i podajemy numer konta, na który trzeba przelać pieniądze – śmieje się Bogdan Serwiński, prezes i trener mistrzyń Polski. Niektórzy szacują roczny budżet tego klubu nawet na 7 milionów złotych. – Tyle nie mamy. Z takim budżetem można wygrać Ligę Mistrzów – dodaje Serwiński.

Od lat nie tylko w sportowej, ale i finansowej czołówce ligi znajduje się Bielsko. – Współpracujemy z kilkudziesięcioma sponsorami i prowadzimy działalność gospodarczą. Z tego utrzymujemy siatkarki oraz… III-ligowych piłkarzy -mówi dyrektor Stali Ryszard Borliczek. Klub wspierają głównie Aluprof oraz Fiat. – Cały czas pracujemy i uzupełniamy budżet – zapewnia Borliczek. – Niekiedy zawodniczki wracają do nas nawet po latach, a to dowodzi, że dobrze nas wspominają – dodaje dyrektor klubu, którego siatkarski budżet szacuje się na około 5mln zł.Trzecią siłę w kraju nieoczekiwanie wyrosła Dąbrowa Górnicza. Było to możliwe dzięki dołączeniu do grupy sponsorów firmy ENION Energia. – Magnesem była z pewnością perspektywa gry w Lidze Mistrzyń.

Po wycofaniu się Farmutilu Z finansowej elity ligi odpadła Piła. – Ja nie zaglądam innym do kieszeni i nie lubię, jak mnie ktoś zagląda – mówi szef klubu Radosław Ciemięga.

Budżety PlusLigi Kobiet:

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – 5,5 mln
BKS Aluprof Bielsko-Biała – 4,5 mln
Energia Enion MKS Dąbrowa Górnicza – 3 mln
Organika Budowlani Łódź – 2,5 mln
Centrostal Bydgoszcz – 2,5 mln
PTPS Piła – 2,3 mln
Stal Mielec  – 1,5 mln
Impel Gwardia Wrocław – 1,5 mln
Pronar Zeto Astwa AZS Białystok – 1 mln
Gedania Żukowo – 0,9 mln

Autorem tekstu jest Jacek Główczyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved