Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dariusz Daszkiewicz: Drużyna pokazuje charakter

Dariusz Daszkiewicz: Drużyna pokazuje charakter

fot. archiwum

- Naszym celem było robienie jak najmniejszej ilości błędów i woleliśmy nawet oddać czasami piłkę rywalowi za darmo, by ten nadział się na nasz blok - powiedział po meczu z Energetykiem Jaworzno trener Farta Kielce, Dariusz Daszkiewicz.

Trzeba otwarcie przyznać, że początek dzisiejszego spotkania nie zwiastował końcowego sukcesu pańskiej drużyny. Na szczęście z każdą minutą zawodnicy Farta spisywali się coraz lepiej.

Dariusz Daszkiewicz: Zaczęliśmy zdecydowanie zbyt agresywnie w ataku oraz na zagrywce. Niestety, żaden z tych elementów nie okazał się naszym atutem. Od połowy drugiego seta zmieniliśmy jednak naszą taktykę i zaczęliśmy serwować łagodniej, a mocny atak zastąpiliśmy technicznym. Naszym celem było robienie jak najmniejszej ilości błędów i woleliśmy nawet oddać czasem piłkę za darmo, by to przeciwnik nadział się na nasz blok. Od tego momentu gra zaczęła układać się zdecydowanie lepiej i to rywal zaczął popełniać błędy, które na szczęście my potrafiliśmy dziś wykorzystać.

Na przykładzie dwóch ostatnich meczów można stwierdzić, że waszą specjalnością zaczyna być gonitwa za rywalem…Rzeczywiście, w ostatnich spotkaniach przydarzyły nam się tego typu problemy. W Gorzowie przegraliśmy dwa pierwsze sety, tu natomiast pierwszy i początek drugiego. Cieszy jednak, że drużyna pokazuje w tak trudnych chwilach swój charakter. Potrafimy bowiem opanować sytuację na parkiecie i zmienić naszą grę na tyle, że zaczynamy grać z każdą minutą coraz skuteczniej.

Wróćmy jednak jeszcze na moment do dzisiejszego meczu. Który z zawodników zasłużył dziś pana zdaniem na największe uznanie?

– W ataku świetnie spisywał się dziś Martin Sopko, który wykręcał nadgarstkiem a to w lewą, a to w prawą stronę. Również Mateusz Zarankiewicz rozegrał dobrą partię, kończąc kilka bardzo trudnych piłek. Nie można zapominać też o Adasiu Swaczynie, który również zaliczył udane zawody. To często dzięki jego dobrej postawie w obronie mieliśmy szansę na skończenie ataku i zdobycie kolejnych punktów.

* Rozmawiał Krystian Stępień
* więcej na cksport.pl

źródło: cksport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved