Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ambitni i waleczni, nie boją się nikogo

Ambitni i waleczni, nie boją się nikogo

fot. archiwum

- Wiele drużyn wzmocniło składy, a my po prostu robimy swoje - mówi kapitan czwartej drużyny PlusLigi - Domexu Tytan AZS Częstochowa - Dawid Murek. Domex to jedną z dwóch drużyn w PlusLidze, która nie przegrała jeszcze meczu.

W ostatniej kolejce częstochowianie pokonali na wyjeździe 3:2 AZS Politechnikę Warszawską. – Jak ktoś nie wygrywa przy prowadzeniu 2:0, to przegrywa 2:3 – mówił po meczu kapitan Domexu, Dawid Murek.Co zadecydowało? Ambicja i waleczność. To młody zespół, czasem przydarzają nam się momenty dekoncentracji, może widowisko też nie było super, ale dla nas najważniejsze jest, że wygraliśmy – dodał.

W poprzednim sezonie Murek grał w PGE Skrze Bełchatów, do Częstochowy wraca po 8 latach. – To była wspólna decyzja moja i władz klubu. Akurat na mojej pozycji może grać kilku równorzędnych zawodników, niektórzy musieliby oglądać spotkania z trybun – tłumaczył Murek, który w zespole prowadzonym przez Grzegorza Wagnera pełni rolę lidera i mentora dla znacznie młodszych kolegów. – My nie jesteśmy w tych rozgrywkach faworytem. Nikt na nas nie stawia, wiele zespołów się powzmacniało, a my robimy po prostu swoje – dodał 32-letni siatkarz z Międzyrzecza. W 4. kolejce częstochowian czeka spotkanie z Jadarem Radom. – I na nim zamierzamy się teraz skupić – zakończył Murek.

źródło: Dziennik

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved