Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zawodnicy o meczu Trefla Gdańsk z Avią Świdnik

Zawodnicy o meczu Trefla Gdańsk z Avią Świdnik

fot. archiwum

- W każdym meczu musimy grać jak najlepiej, każdy musi zrobić co w jego mocy aby wygrać. Jesteśmy drużyną okrzykniętą przez media jak faworyci - każdy mecz powinniśmy wygrywać - mówi po zwycięstwie z Avią Świdnik zawodnik Trefla Gdańsk, Andrzej Skórski.

Michał Jaskulski (Avia Świdnik): – Drużyna Trefla dobrze zagrała zagrywką, opłacało się ryzykować. Przychodzą końcówki, w których niestety my się gubimy. Liga jest wyrównana i nie wszystkie drużyny pokazały jeszcze na co je stać. Pierwsza kolejka była dosyć nerwowa, dużo tie-breaków. Im dłużej będzie trwała liga, tym zespoły będą w lepszej formie i widowiska będą jeszcze ciekawsze.

Marcin Malicki (Avia Świdnik): – Nie spodziewaliśmy się takiej porażki. Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo a zagraliśmy jak juniorzy i to w każdym elemencie. Nasza gra była czytelna dla przeciwnika. Nie mogliśmy niczym zaskoczyć gdańszczan i wykorzystać sytuacji gdy prowadziliśmy, chociażby w trzecim secie. Sami ‚rozwaliliśmy’ sobie tą przewagę błędami. Brakuje chyba tej konsekwencji w końcówkach, gramy źle taktycznie.

Za tydzień Avia zmierzy się z BBTS-em Bielsko-Biała, drużyną, z którą w drugiej kolejce przegrał Trefl. – Musimy wyjaśnić sobie pewne kwestie, przeanalizować na spokojnie. Powinno to wyglądać lepiej. Dzisiaj zagraliśmy słabo i trzeba wyciągnąć z tego konsekwencje – dodaje Malicki.Michał Żurek (Trefl Gdańsk): – Graliśmy bardzo nerwowo, ale udało nam się to wszystko uspokoić wcześniej niż chłopakom ze Świdnika. Pierwszy mecz u siebie, wygrana 3:0, bardzo cieszymy się z tego. Myślę, że im dalej tym będzie lepiej. Wydawało mi się, że będzie ciężko, ale po pierwszych akcjach zobaczyliśmy jak bardzo zdenerwowani są nasi przeciwnicy. Wtedy wiedziałem już, że będzie dobrze. Kibice nam pomogli. Gdy przyszedł ciężki moment było słychać doping. Jak dla mnie – rewelacja.

W 4. kolejce Trefl Gdańsk zagra z Nysą. Nie jest to zbyt wymagający zespół. Zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli, po dwóch nieudanych kolejkach. – Nysa słynie ze swojego ‚kociołka’ (uśmiech). Jeśli zagramy na odpowiednim poziomie to będzie dobrze. Jednak tam zawsze mecze są ciężkie. Pomagają kibice, sala jest mała. Jesteśmy faworytami i jeśli zagramy swoje to wygramy – dodaje libero Trefla.

Andrzej Skórski (Trefl Gdańsk): – W pierwszym secie ‚zaskoczyła’ nam zagrywka. Chłopaki nie mylili się, zagrywali ryzykownie i skutecznie. Wygrał ten zespół, który wcześniej opanował nerwy. Nam udało się tą nerwowość przeistoczyć w dobrą grę, szczególnie w pierwszym secie. W kolejnych setach Avia zaczęła grać trochę lepiej, dlatego mecz stał się bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie. W każdym meczu musimy grać jak najlepiej, każdy musi zrobić co w jego mocy aby wygrać. Jesteśmy drużyną okrzykniętą przez media jak faworyci – każdy mecz powinniśmy wygrywać. Dużą rolę odegrali kibice, bardzo liczył się ich doping. Stworzyli naprawdę wspaniałą atmosferę. Byli naszym siódmym zawodnikiem na boisku.

Bartosz Węgrzyn (Trefl Gdańsk, były zawodnik Avii): – Cieszę się bardzo. Świdnik to mocny zespół a my wygraliśmy z nimi 3:0. Potrzebne nam było to zwycięstwo, gdyż ostatnio przegraliśmy z Bielskiem i przez to widoczny był mały stres. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać ten mecz. Jesteśmy typowani jako faworyt i gdybyśmy znowu przegrali to na pewno byłby jakbyś odzew z zewnątrz, że tych ‚wymogów’ nie spełniamy. Ale udało się zagrać fajny mecz, szczególnie zagrywką (Wilk, Żuk). To był chyba najmocniejszy nasz punkt w tym pojedynku. W drugim i trzecim secie to my musieliśmy trochę gonić, potem walka punkt za punkt. Czasami zabrakło jakiejś dobrej obrony aby wyprowadzić kontrę. Ale końcówki wygrywaliśmy. Kibice pomogli, bardzo się cieszę, że przyszli. Na pewno sami też są zadowoleni, bo chyba dawno nie widzieli zwycięstwa w Gdańsku (uśmiech).

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved