Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Zobaczymy odmienioną Gwardię

PlusLiga Kobiet: Zobaczymy odmienioną Gwardię

fot. archiwum

Po zajęciu piątego miejsca w sezonie 2008/2009 w PlusLidze Kobiet w zespole z Dąbrowy Górniczej doszło do sporych zmian kadrowych. Drużynę opuściły m.in. środkowa Katarzyna Wysocka oraz atakująca Małgorzata Cieśla, które zasiliły szeregi AZS Białystok.

Rozgrywająca Ewa Matyjaszek przeszła do PTPS Piła, a Beata Strządała wzmocniła szeregi drugoligowej drużyny z Murowanej Gośliny. W ich miejsce klub z Zagłębia Dąbrowskiego pozyskał rozgrywającą Martę Haładayn z Gwardii Wrocław. Z kolei z AZS Białystok przyszły dwie przyjmujące Katarzyna Walawender oraz Agata Karczmarzewska-Pura. Najgłośniejszym transferem było pozyskanie środkowej, a zrazem reprezentantki Polski Katarzyny Gajgał z BKS Aaluprof Bielsko – Biała.

Klub z Dąbrowy Górniczej jest coraz bardziej solidny i stabilny organizacyjnie, co znalazło odzwierciedlenie w przyznaniu dzikiej karty w Lidze Mistrzyń. Rywalki z Turcji, Włoch, czy Francji na pewno postawią wysokie wymagania drużynie MKS-u. Zdobyte w tych rozgrywkach doświadczenie na pewno powinno zaprocentować w decydujących meczach PlusLigi Kobiet. Ponadto klub pozyskał sponsora strategicznego Enion – Energię, co na pewno pozwala upatrywać w MKS-ie drużynę, która w sezonie 2009/2010 powalczy o miejsca 1-4. Niewątpliwie „siłą napędową" dąbrowskiej drużyny są kibice, którzy poza gorącym dopingiem na każdym meczu w hali Centrum obowiązkowo meldują się na meczach wyjazdowych.

Dąbrowska ekipa przed zbliżającym się sezonem rozegrała sporo meczów sparingowych i wzięła udział w turniejach towarzyskich. Forma i wyniki prezentowane przez podopieczne Waldemara Kawki napawają dużym optymizmem. W turnieju w Mielcu oraz w Dąbrowie Górniczej a także w Pile dąbrowianki okazały się bezkonkurencyjne zajmując pierwsze miejsce w tych turniejach, zostawiając w pokonanym polu m.in. PTPS Piła oraz Pałac Bydgoszcz.. W turnieju w Jarocinie lepsze okazały się podopieczne Wojciecha Lalka, a MKS-owi przypadło drugie miejsce w turnieju.Drużyna z Dąbrowy Górniczej zainauguruje rozgrywki w sezonie 2009/2010 meczem z Gwardią Wrocław (na zakończenie sezonu 2008/2009 MKS dwukrotnie pokonał we własnej hali Gwardię Wrocław 3:0 i 3:0 i zajął piątą lokatę). Faworytem poniedziałkowego meczu są niewątpliwie gospodynie, które dysponują większym potencjałem kadrowym i bardziej wyrównanym składem w przeciwieństwie do wrocławskiej drużyny. Do składu Gwardii dołączyła doświadczona rozgrywająca Olga Owczynnikowa oraz przyjmująca Monika Konsek, a także Dominika Sobolska, grająca na środku siatki. Inną nową rozgrywającą wrocławskiej ekipy jest utalentowana Joanna Wołosz. W turnieju w Twardogórze podopieczne Rafała Błaszczyka zajęły pierwsze miejsce. W silnie obsadzonym turnieju o Puchar Lichtensteiner Bundensliga wrocławianki zajęły trzecią lokatę. Natomiast w konfrontacji w Jarocinie gwardzistki musiały uznać wyższość rywalek i zajęły, czwartą ostatnią pozycję. Gwardia Wrocław wystąpi w rozgrywkach Pucharu Konfederacji (CEV) i będzie obok drużyn z Muszyny, Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej reprezentować Polskę na europejskiej arenie.

Mecz w Dąbrowie Górniczej pomiędzy tymi drużynami będzie miał dodatkowy „smaczek" bowiem rozgrywająca Marta Haładyn w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy …Gwardii Wrocław. Do tej pory ekipa znad Odry nie zdołała wygrać żadnego meczu w Dąbrowie Górniczej i trudno przypuszczać, aby tym razem było inaczej.

Początek meczu w poniedziałek 26 października 2009 o godzinie 18.00 w hali Centrum w Dąbrowie Górniczej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved