Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Sylla: To nie było łatwe spotkanie

Mateusz Sylla: To nie było łatwe spotkanie

fot. archiwum

Siatkarze Morza Bałtyk odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Jednym z wyróżniających się zawodników w meczu ze Ślepskiem Suwałki był kapitan szczecińskiego zespołu, który dla „Strefy Siatkówki" opowiada o spotkaniu z ekipą Adama Aleksandrowicza.

Radosław Nowicki: Nie udało wam się wygrać z zespołem z Gorzowa, nie powiodło wam się w Jaworznie, ale do trzech razy sztuka….

Mateusz Sylla: Zgadza się. Nam udało się wygrać pierwsze spotkanie w trzeciej kolejce. Sprawdziło się to powiedzenie (śmiech). Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa na własnym terenie, ponieważ był to dla nas ważny mecz. Zależało nam na tym, aby wygrać i odblokować się psychicznie.

A spodziewałeś się tak łatwego meczu, czy liczyłeś na bardziej zacięty pojedynek?– Moim zdaniem nie było to dla nas łatwe spotkanie. Trzeba było w nie włożyć dużo pracy. Dziś zagraliśmy równo we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, choć były pewne mankamenty, ale cieszymy się ze zwycięstwa za trzy punkty.

W pierwszej partii przegrywaliście dwoma, trzema punktami, ale udało wam się wygrać tą odsłonę…

– Na początku pierwszego seta przeciwnik odskoczył nam na kilka punktów. Później trwała zażarta walka punkt za punkt, ale końcówka należała do nas.

Chyba ważną przyczyną waszej dzisiejszej wygranej było to, że w żadnym momencie spotkania nie zdekoncentrowaliście się i graliście na równym poziomie…

– Tak, trener przed meczem apelował o wysoki poziom koncentracji. Prosił, abyśmy zapominali jak najszybciej o nieudanych akcjach, a koncentrowali się na każdej, kolejnej piłce. Myślę, że przyniosło to skutek.

Dziś można było zaobserwować dużo gry z II linii. Czy to może być firmowe zagranie Morza Bałtyk Szczecin?

– Myślę, że tak, choć nie należy tego rozpatrywać w takich kategoriach. Dzisiaj udawało mi się skutecznie kończyć ataki ze środka II linii. Nasz rozgrywający to widział i wykorzystał. Cieszę się, że w ten sposób przyczyniłem się do zwycięstwa.

* Rozmawiał Radosław Nowicki (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved