Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bogdan Serwiński: Chcę wygrać Ligę Mistrzyń

Bogdan Serwiński: Chcę wygrać Ligę Mistrzyń

fot. archiwum

Szkoleniowiec i zarazem prezes Muszynianki jak co roku stawia sobie ambitne cele - Założenia minimum to wejście do finału ligi i Pucharu Polski oraz powtórzenie ubiegłorocznego występu w Lidze Mistrzyń - powiedział w wywiadzie dla Gazety Wyborczej Bogdan Serwiński.

Piotr Jawor: Muszynianka ma już trzech sponsorów tytularnych. Jak udało się ich namówić?

Bogdan Serwiński : Takich rzeczy się nie zdradza, są ściśle tajne (śmiech). Znaczna część klubów narzeka, że brakuje sponsorów i pieniędzy. Może tak właśnie jest, ale my nie narzekamy. Wszyscy muszą jednak pamiętać, że nie siedzimy i nie odbieramy telefonów z zapytaniem o numer konta, na który trzeba przelać pieniądze. Najważniejsza jest wiarygodność, a na nią pracuje się latami. Sponsorzy nie inwestują na zasadzie prób i błędów. Przekazują pieniądze dopiero wtedy, gdy sytuacja jest pewna i klarowna.

Przed sezonem podpisaliście umowę z Bankiem BPS. Co ich przekonało?– Współpracowaliśmy z pewnym bankiem w Krynicy, którego akcjonariuszem jest Bank BPS, i tak się zaczęło. Wcześniej inwestowali też w koszykarski Basket Kwidzyń, ale teraz zdecydowali się wspierać siatkówkę.

Ligowa konkurencja mówi, że w Muszyniance śpią na pieniądzach.

– Co roku są takie uwagi. U nas sponsorzy ustalają cel, a naszym zadaniem jest go zrealizować. W przyszłości chcemy mieć zespół, który mocno zaistnieje w Europie, ale wyznajemy zasadę małych kroków. Nic nie robimy gwałtownie.

Co oznacza „mocno zaistnieć w Europie"?

– Chcemy wygrać Ligę Mistrzyń. To jest mój cel.

To mocna deklaracja.

– Wiem, ale do tego dążę. Jeśli nie uda się w tym roku, to spróbuję w następnym. Jeśli wtedy też się nie powiedzie, to na pewno nie złożę broni i będę walczył.

Wygranie LM będzie tym trudniejsze, że stawia Pan tylko na polskie zawodniczki .

– I właśnie z nimi chcę być najlepszy w Europie. To możliwe.

Jakim zespołem będzie Pan dysponował w tym sezonie?

– Mam 12 wyrównanych zawodniczek, więc drużyna będzie ciekawa. Mankamentem jest reprezentacja, która odbija się na psychice i zdrowiu zawodniczek [aż sześć siatkarek Muszynianki grało w kadrze, która zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy – przyp. red.]. Założenia minimum to wejście do finału ligi i Pucharu Polski oraz powtórzenie ubiegłorocznego występu w Lidze Mistrzyń [Muszynianka odpadła w ostatniej fazie przed final four – przyp. red.].

Panuje opinia, że sezon będzie nudny, bo zdominuje go Muszynianka i Aluprof Bielsko-Biała.

– Nie wydaje mi się. Pewnie te dwa zespoły spotkają się w finale, ale jest też Organika Łódź czy MKS Dąbrowa Górnicza. Dla nas już mecz w Łodzi będzie ciężki, bo choć Organika jest beniaminkiem, to ma w składzie doświadczone zawodniczki.

*Z trenerem rozmawiał Piotr Jawor(Gazeta Wyborcza Kraków)

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved