Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Wilfredo Leon i Puchar Wielkich Mistrzów

Wilfredo Leon i Puchar Wielkich Mistrzów

fot. archiwum

Wschodząca gwiazda kubańskiej siatkówki, Wilfredo „Huragan" Leon, wydaje się być jednym z pretendentów do odegrania kluczowej roli podczas nadchodzącego Pucharu Wielkich Mistrzów. Ten turniej może być kolejną imprezą, na której talent młodziana rozbłyśnie jeszcze większym blaskiem.

Leon, który został ostatnio wybrany MVP mistrzostw strefy NORCECA, ma dopiero 16 lat, a już jest wielokrotnym reprezentantem Kuby. Młody przyjmujący był objawieniem mistrzostw świata juniorów z tego roku, a także zdobył nagrodę najlepiej serwującego zawodnika Ligi Światowej i uplasował się na trzeciej pozycji wśród najlepiej punktujących graczy tych rozgrywek. Wilfredo został również wybrany najlepiej przyjmującym zawodnikiem eliminacji do mistrzostw świata 2010 w strefie NORCECA.

Leon jest najmłodszym zawodnikiem zgłoszonym do rozgrywek o Puchar Wielkich Mistrzów. Tegoroczna edycja Pucharu będzie już trzecią w historii tychże rozgrywek. Trofeum można zdobyć co cztery lata, a w walce o nie startują mistrzowie każdego z kontynentów ze stref i gospodarz. Wilfredo zdobył w tym roku mistrzostwo strefy NORCECA, które uprawnia reprezentację Kuby do udziału w tej prestiżowej imprezie. Oprócz tego młoda gwiazda otrzymała tytuł najlepiej atakującego zawodnika, a także przydomek „wschodzącej gwiazdy". Ponad dwumetrowy siatkarz może się pochwalić już w tak młodym wieku ogromną ilością indywidualnych wyróżnień. Z jego dużym zasięgiem ( 350 cm w ataku ) nie dziwi to, iż zostaje on wybierany najlepiej punktującym bądź atakującym turniejów, w których udział bierze reprezentacja Kuby.

Sam zawodnik przyznaje, iż nie chciałby dostawać tak wielu wyróżnień indywidualnych, ale w zamian za to wolałby wygrywać ważne imprezy jak mistrzostwa świata czy Liga Światowa. Na pewno wszystkie oczy kibiców będą zwrócone właśnie na szesnastolatka podczas każdego ze spotkań Kuby na Pucharze Wielkich Mistrzów. Jego postawa przeciwko zespołom Brazylii, Polski, Iranu, Egiptu i Japonii jest przedmiotem wielu dyskusji i felietonów. Tak wielkie zainteresowanie osobą Leona jest chyba jasnym znakiem, iż ten młody gracz wdarł się przebojem do światowej czołówki najlepszych zawodników, a także pokazuje jak wielki potencjał ma ten chłopak.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved