Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Inauguracja w Pile

PlusLiga Kobiet: Inauguracja w Pile

fot. archiwum

Gedania Żukowo w sobotę zainauguruje rozgrywki PlusLigi Kobiet. W pierwszym spotkaniu podopieczne Grzegorza Wróbla i Pawła Kramka zmierzą się na wyjeździe z PTPS Piła, która to drużyna przed sezonem pozyskała m.in. Maję Tokarską i Katarzynę Wellnę.

Gedania na inaugurację wyruszy w dniu meczu. Trenerzy zdecydowali się na włączenie do meczowej kadry jedenastu zawodniczek. Aż sześć z nich jeszcze nie grała w PlusLidze, a trzy będą debiutować w oficjalnym meczu gedanistek.  Zespół z Żukowa ze średnią wieku 19,2 jest zdecydowanie najmłodsza w elicie. Niewiele lepiej przedstawia się pod względem wzrostu, gdyż jest jedną z trzech ekip (obok Białegostoku i Mielca) najniższych w lidze, ze średnią poniżej 181 centymetrów.

Nazwiska w drużynach to wszyscy rywale mają od nas lepsze, ale nazwiska nie grają. Tak jak w poprzednim sezonie także i teraz musimy ciężko pracować na treningach i szukać szansy powalczenia w każdym meczu. Zaczniemy już w Pile, choć to rywalki będą faworytkami – ocenia trener Wróbel.

Przed sobotnim meczem w wyjściowym składzie Gedanii są tylko dwie niewiadome – kto zagra na wystawie, a kto wystąpi na pozycji po przekątnej z rozgrywającą. – Małgosia Jeromin odbyła z nami tylko cztery treningi, ale na pewno jest bardziej doświadczona niż Ola Pasznik i zobaczymy jak ich rywalizacja się ułoży. Na prawym skrzydle najwięcej grała dotychczas Małgosia Lizińczyk, ale i tutaj szukamy innych rozwiązań – nie ukrywa szkoleniowiec.Wszystko wskazuje na to, że Gedania rozpocznie w Pile w szóstce z 16-letnią Anną Łozowską i o rok starszą Natalią Kurnikowską.Swojej szansy szukać będziemy w trudnej zagrywce oraz w ograniczeniu błędów własnych. Większe ciśnienie na wynik będzie po stronie rywalek. Może jeszcze nie będą do końca zgrane? Bo też zmieniły skład, a trzy zawodniczki grały w mistrzostwach Europy – dodaje trener Wróbel.

W pilskiej drużynie, którą po selekcjonerze Jerzym Matlaku przejął Wojciech Lalek , jest kilka siatkarek, które znamy z występów z… Gedanii. Jeszcze w poprzednim sezonie w naszych barwach grały Tokarska i Wellna, a wcześniej Gdańsk na Piłę zmieniły Ewa Kasprów i libero reprezentacji… Belgii, Marta Szczygielska . W ekipie brązowych medalistek poprzedniego sezonu PusLigi są również dwie brązowe medalistki tegorocznych mistrzostw Europy: Klaudia Kaczorowska i Paulina Maj.

Jedenastka Gedanii na Piłę
Rozgrywające: Aleksandra Pasznik, Małgorzata Jeromin
Środkowe: Aleksandra Szymańska, Anna Łozowska, Małgorzata Łysiak
Skrzydłowe: Justyna Sachmacińska, Małgorzata Plebanek, Natalia Kurnikowska, Małgorzata Lizińczyk, Joanna Kocemba
Libero: Marta Siwka

Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 18.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved