Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubo Travica: Wszyscy są przygotowani

Ljubo Travica: Wszyscy są przygotowani

fot. archiwum

Sobotnim meczem z Siatkarzem Wieluń nowy zespół Asseco Resovii po raz pierwszy zaprezentuje się rzeszowskim kibicom. - Będziemy chcieli narzucić swój styl, mocną, agresywną zagrywkę, blok, obronę, by mieć sporo kontr - wylicza trener Travica.

W tej lidze nie ma łatwych meczów. Na każdy z nich trzeba wyjść skoncentrowanym w stu procentach, bo rozgrywki są bardzo wyrównane i mogą zdarzać się niespodzianki – przestrzega brazylijski rozgrywający Asseco Resovii Rafael Redwitz.

Po pierwsze, dla nas będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością i będziemy chcieli zagrać dobrze. To też może się na nas odbić. Musimy grać od początku do końca skoncentrowani, grać swoją grę – dodaje szkoleniowiec rzeszowian Ljubo Travica.

Z koncentracją problem był w poprzednim sezonie. W tym resoviacy w dwóch pierwszych meczach pokazali zupełnie inne oblicze. Zaprezentowali grę zarówno skuteczną, jak i efektowną. – Pomińmy to pytanie – rzucił krótko trener Siatkarza Damian Dacewicz, zapytany o słabe strony Asseco Resovii. – Będę bardzo zadowolony, jeśli z Rzeszowa wywieziemy punkt. A to, czy w przypadku innego wyniku, to zadowolenie też się pojawi, zależeć będzie do tego, jak zagramy. Jeśli przegramy, ale po dobrej grze i po walce, to z pewnością zespołowi będą się należały słowa uznania – dodaje.Jego zespół każdym kolejnym meczem w PlusLidze tworzy historię klubu. Przed tygodniem wielunianie wygrali pierwszy mecz w ekstraklasie, pokonując u siebie AZS UWM Olsztyn 3:0. Mecz w Rzeszowie będzie ich pierwszym pojedynkiem wyjazdowym. – Tak samo chcemy wygrywać u siebie, jak i na wyjazdach. Najpierw chcieliśmy wygrać pierwszy mecz u siebie, to się stało ostatnio. Teraz czas na kolejny krok – mówi Dacewicz. – Naszym największym atutem jest zespołowość. Jeśli zagramy w sobotę zespołowo, to mamy szansę na podjęcie walki w Rzeszowie – dodaje.

Mnie przede wszystkim interesuje gra mojego zespołu. Wiemy jednak, jak gra rywal. Mają niewysoki skład dlatego grają szybko. My jednak będziemy chcieli narzucić swój styl, mocną, agresywną zagrywkę, blok, obronę, by mieć sporo kontr – wylicza trener Travica. Jego podopieczni na razie największy problem mają jeszcze ze zgraniem z nowym rozgrywającym i z przyjęciem zagrywki. – Pracujemy nad tym cały czas, ale na to potrzeba czasu – tłumaczy szkoleniowiec, który dopiero w ostatnim momencie podejmie decyzję o tym, kto zagra w wyjściowej szóstce. Wahania są jednak głównie na pozycji środkowego. – Wszyscy są przygotowani dobrze i wszyscy chcą zagrać. Tym bardziej że to pierwszy mecz u nas – stwierdza Travica.

Autorem tekstu jest Marcin Lew

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved