Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Siatkarska sobota pod znakiem Trefla

I liga: Siatkarska sobota pod znakiem Trefla

fot. archiwum

W najbliższą sobotę spore siatkarskie emocje czekają na kibiców Trefla. I to tych z Gdańska kibicujących panom oraz tych z Sopotu kibicujących paniom. Na pierwszy ogień pójdą mężczyźni, którzy zagrają z Avią Świdnik. Panie podejmą  KSZO Ostrowiec Św.

O godzinie 16:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kołobrzeskiej siatkarze Trefla rozegrają swój pierwszy oficjalny mecz w pierwszej lidze w sezonie 2009/2010 w Gdańsku. Po zaciętym i emocjonującym meczu w Bielsku-Białej zakończonym przegraną 2-3, gdańscy siatkarze chcą wygrać i pokazać swoim kibicom dobrą grę. Ich rywalami będzie Avia Świdnik, który rozgrywki w sezonie 2008/2009 zakończył na trzecim miejscu.

Teraz zespół Avii ma problemy kadrowe, bo kilku zawodników boryka się z kontuzjami. Najgorszą sytuację mają na rozegraniu, gdyż Łukasz Makowski ostatni mecz rozgrywał z niewyleczoną dłonią, natomiast Rafał Grabarczyk boryka się ze skręconą kostką. Co ciekawe w Treflu gra w tym sezonie dwóch siatkarzy, którzy w przeszłości byli zawodnikami świdnickiej drużyny. Są to Bartosz Węgrzyn, który grał tam przez trzy sezony oraz Maciej Gorzkiewicz, który grał o rok więcej.

Dwie godziny później, czyli o 18:00, w hali 100-lecia przy ul. Goyki w Sopocie siatkarki Trefla rozpoczną mecz 3. kolejki pierwszej ligi. Rywalem będzie ekipa AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.Spotkanie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, bo naprzeciwko siebie staną zespoły, które w tegorocznym sezonie jeszcze nie zaznały goryczy porażki. Co ciekawe i Trefl i AZS pokonały te same drużyny, czyli MOSiR Mysłowice i Budowlanych Toruń. Nawet wyniki były identyczne – 3:0 z MOSiR i 3:1 z Budowlanymi.

Dodajmy jeszcze, że wstęp na oba spotkania – siatkarzy w Gdańsku i siatkarek w Sopocie – są bezpłatne.

Autorem tekstu jest Marek Stern

źródło: Dziennik Bałtycki, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved