Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Gabriela Wojtowicz: Z góry patrzę tylko w Zakopanem

Gabriela Wojtowicz: Z góry patrzę tylko w Zakopanem

fot. archiwum

Talent, ciężka praca i dobre warunki fizyczne - to podstawowe cechy, by zaistnieć w zawodowym sporcie, a w szczególności w siatkówce. O pozytywach i negatywach dodatkowych "centymetrów" opowiada Gabriela Wojtowicz, środkowa PTPS Piła.

Lubię chodzić na zakupy, jak pewnie każda kobieta (śmiech). Nie lubię jednak sobie za często kupować ubrań, bo zakupy wtedy są bardzo, bardzo długie. Najwięcej problemów jeśli chodzi o moją garderobę mam ze znalezieniem na siebie odpowiednich spodni oraz odpowiedniego rozmiaru i fajnych butów. Mam spory rozmiar buta, jak na kobietę, bo 44. A szczerze powiedziawszy w takim rozmiarze, to ciężko jest znaleźć jakieś ładne buty. Na szczęście tragedii nie ma, bo jest kilka sklepów, gdzie zawsze znajdę coś dla siebie. Jakie to sklepy? Nie będę mówiła, by nie robić jakiś specjalnej reklamy – uśmiecha się mierząca 200 cm zawodniczka.

Ubrania to jedno z wielu zmartwień ludzi wysokich. Kolejnym z nich jest codzienne poruszanie się np. komunikacją miejską. – Nie mam zbyt dużo czasu na poruszanie się po mieście komunikacja miejską. A na treningi mam okazje zabierać się wspólnie z koleżankami samochodem. Nie ulega jednak wątpliwości, że pewnie komunikacja miejska "nie lubi" zbyt wysokich pasażerów – wyjaśnia siatkarka.

Dobre warunki fizyczne to nie tylko same kłopoty. Dzięki dodatkowym "centymetrom" można wypatrzeć nawet… miłość. I to niekoniecznie spacerując po mieście, ale np na siatkarskim parkiecie. – Wolę nie opisywać szczegółowo tego wszystkiego, bo to prywatne sprawy, po prostu zobaczyliśmy się na sali i od spotkania do spotkania, jakoś się to wszystko ułożyło, że jesteśmy teraz razem – ucina szybko temat pilska środkowa.Gabriela Wojtowicz jest doskonałym przykładem, że z dużym wzrostem, mimo dość licznych przeciwności można spokojnie żyć. – Nie zwracam zbyt dużej uwagi na to czy jest mi łatwiej w życiu codziennym z moim wzrostem, na pewno mi on nie przeszkadza… – tłumaczy środkowa z Piły.

*Całość rozmowy na interia.pl
*Rozmawiał Łukasz Klin (interia.pl Poznań)

źródło: interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved