Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wygrana drużyny Łukasza Żygadło

Wygrana drużyny Łukasza Żygadło

fot. archiwum

W środę drużyny Serie A mężczyzn rozegrały 7. kolejkę. Itas Diatec Trentino zmierzył się z Prisma Taranto i odniósł zwycięstwo bez straty seta. Polski rozgrywający, Łukasz Żygadło, wyszedł na parkiet w pierwszej szóstce i został na boisku do końca meczu.

Siatkarze z Trentino pokonali Prismę bez straty seta i jedynie w pierwszej partii przez chwilę oddali rywalom kontrolę nad grą. Przewaga Itasu była szczególnie wyraźna w trzeciej partii. Gospodarze szybko zdobyli wysoką przewagę i ostatecznie wygrali do 15.

Łukasz Żygadło wyszedł na parkiet w pierwszej szóstce, a w całym spotkaniu zdobył dwa punkty, w tym jeden w ataku i jeden z zagrywki. Najlepiej punktującym zawodnikiem Itasu był Leandro Vissotto. Zanotował on na swoim koncie 17 punktów, w tym trzy z zagrywki i jeden blokiem. Jego skuteczność w ataku wyniosła 57%.

W zespole z Taranto liderem był Rivaldo Rodrigo Pinto. Zdobył on 16 punktów, w tym jeden blokiem. Jego skuteczność w ataku wyniosła 54%.Itas Diatec Trentino – Prisma Taranto 3:0
(25:22, 25:21, 25:15)

Składy zespołów:
Itas: Kazijski (10), Sala (5), Vissotto (17), Juantorena (14), Corsini (5), Żygadło (2), Bari (libero) oraz Herpe, Gallosti (libero) i Sokołow (1)
Prisma: Suxho (2), Cleber (7), Candellaro (2), Rivaldo (16), Abbadi (7), Cozzi (8), Ricciardello (libero) oraz Westphal (2), Montagna, Moretti

Zobacz także:
Wyniki i tabela Serie A mężczyzn

źródło: inf. własna, legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved