Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wiesław Popik: Na wyższe cele przyjdzie czas

Wiesław Popik: Na wyższe cele przyjdzie czas

fot. archiwum

Dopiero trzy lata istnieje drużyna Organiki Budowlanych, a już ma aspiracje stania się nową siłą w polskiej siatkówce. - Mam bardzo ciekawy zespół, w którym są i młode zawodniczki, i doświadczone - mówi trener Wiesław Popik.

Mam nadzieję, że ta mieszanka da wybuch, który sprawi, że zapamiętają nas kibice w Polsce – dodaje.

W środę w hali Parkowa oficjalnie zaprezentowano zespół beniaminka PlusLigi Kobiet, który pod wodzą Jacka Pasińskiego przywrócił Łodzi po 16 latach ekstraklasę. O pięknych tradycjach łódzkiej siatkówki przypomniała obecność w sali Barbary Niemczyk, brązowej medalistki olimpijskiej z Meksyku 1968.

Prezes klubu Wiesław Chudzik podziękował za duchowe wsparcie ks. Piotrowi Turkowi i kapelanowi sportu łódzkiego ks. Pawłowi Miziołkowi, a za dźwiganie materialnych obciążeń sponsorom. – Budżet naszej drużyny wynosi 2,5 miliona złotych i w 90 procentach jest już dopięty – powiedział Marcin Chudzik, menedżer zespołu i prezes powstałej 14 października Sportowej Spółki Akcyjnej Organika Budowlani Łódź. W skład zarządu spółki weszły także Małgorzata Niemczyk i Krystyna Kanicka, a w radzie nadzorczej zasiadają główni sponsorzy. Zbudowanie zespołu to efekt współpracy kilku firm, głównie grupy kapitałowej Organika z prezesem Sylwestrem Szymalakiem, Mostów-Łódź z prezesem Zygmuntem Paterem, Zakładu Przetwórstwa Mięsnego Grot z Józefem Grotem, PPHU J. Słomczewska z Radosławem Słomczewskim, SNS Trading pod wodzą Krzysztofa Salwacha i Piotra Kalinowskiego oraz Urzędu Miasta Łodzi z wiceprezydent Marią Maciaszczyk i dyrektorem wydziału sportu Krzysztofem Lipińskim.Kiedy w 2006 roku postanowiliśmy z prezesem Wiesławem Chudzikiem wskrzesić ligową siatkówkę w Łodzi, drużyna rozpoczęła własną drogę do ekstraklasy i na pokonanie jej potrzebowała tylko trzech lat – powiedział Sylwester Szymalak. – Żeby odnieść sukces, nie można pozostać osamotnionym – dodał Krzysztof Lipiński.

Zespół potrzebuje czasu – mówi trener Popik. – Nie jestem minimalistą, ale na razie myślę o tym, żeby być w ósemce i nie martwić się o utrzymanie. Na wyższe cele przyjdzie czas.

Autorem tekstu jest Marek Kondraciuk

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved