Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Gajgał: Do Bielska na pewno wrócę

Katarzyna Gajgał: Do Bielska na pewno wrócę

fot. archiwum

- Chcemy być w czołowej czwórce, bo dotychczas klub z Dąbrowy zajmował najwyżej miejsce piąte. Czwórka jest realna, ale konkurencja będzie solidna. BKS Aluprof i Muszynianka, ponadto Piła, silna jest Bydgoszcz, groźnie wygląda beniaminek z Łodzi.

Piotr Płatek: Po bardzo udanym występie na mistrzostwach Europy trener BKS-u Igor Prielożny przyznał, że klub zbyt łatwo zrezygnował z Katarzyny Gajgał.

Katarzyna Gajgał: – To już nie moja wina. Kończył mi się kontrakt, a ja chciałam spróbować czegoś nowego. Postanowiłam sprawdzić się w nowym klubie. MKS ma bardzo dobrą drużynę i chcemy to udowodnić na parkiecie.

A może z podpisywaniem kontraktu warto było zaczekać do końca ME? Po takim występie ofert byłoby wiele, także z zagranicy…– Oferty pewnie by były, jednak mam dziecko i nieco inaczej patrzę na te sprawy. Nie mogłam ryzykować i czekać do ostatniej chwili. A co do wyjazdu zagranicznego, to jeszcze do niedawna nie dopuszczałam do siebie myśli, że wyjadę z Bielska. Teraz to się stało. Nie mogę więc wykluczyć, że w przyszłości trafię do klubu zagranicznego. Wszystko się może zdarzyć.

Ponad rok temu, po nieudanym sezonie BKS-u, trener Wiktor Krebok powiedział w jednym z wywiadów, że "Kaśka Gajgał nie umie blokować". Co na to brązowa medalistka mistrzostw Europy?

– Nie ma co reagować na takie słowa. Po przegranych meczach różne rzeczy się wygaduje i wszędzie szuka się winnych. Każdy trener ma swoje wizje. Ja podczas jednego z turniejów dostałam statuetkę dla najlepszej blokującej, podczas mistrzostw Europy też długo byłam w czołowej trójce blokujących. To chyba jest odpowiedź w tej sprawie. A ja nie zamierzam się złościć.

* Więcej w Gazecie Wyborczej Katowice

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved