Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Gwiazdy siatkówki mają przyjechać do Nowego Sącza

Gwiazdy siatkówki mają przyjechać do Nowego Sącza

fot. archiwum

Marcin Prus, były reprezentant Polski, chce skrzyknąć kolegów z kadry i rozegrać pożegnalny mecz w Nowym Sączu. 31-letni Prus ma na koncie cztery mistrzostwa i trzy Puchary Polski. Grał w reprezentacji kraju, a w 1996 roku zdobył młodzieżowe mistrzostwo Europy.

Jego kariera załamała się sześć lat później, gdy doznał kontuzji. Od tego czasu przeszedł dziewięć operacji. – Z tego powodu mój powrót do regularnej gry jest niemożliwy – przyznaje Prus, który obecnie jest dziennikarzem telewizji Polsat Sport.

Teraz były siatkarz zajmuje się zbieraniem drużyny, która na początku stycznia ma wystąpić w Nowym Sączu. – Rozmawiałem już wstępnie z kilkoma zawodnikami, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o personaliach – zaznacza Prus. – Czy wytrzymam cały mecz? Wiele zależy od rozgrywającego. Zawsze można się umówić, by odpowiednio szafował moimi siłami – uśmiecha się wychowanek SKS-u Polmos Starogard Gdański.

W spotkaniu mają wystąpić zawodnicy, z którymi Prus grał w reprezentacji Polski. Naprzeciwko gwiazd stanie reprezentacja Nowego Sącza. Zespół poprowadzą Łukasz Mężyk i Leszek Macheta.To trenerzy Dunajca Nowy Sącz. Ich wychowankami jest wielu reprezentantów Polski kadetów oraz jeden z talentów polskiej siatkówki 18-letni Miłosz Hebda, która gra w Skrze Bełchatów – podkreśla Dariusz Grzyb, organizator imprezy.Autorem tekstu jest Piotr Krukowski

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved