Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sędziowie do powtórki

Sędziowie do powtórki

fot. archiwum

Ogromne emocje i wysoka forma naszych siatkarzy - to wizytówka 2. kolejki PlusLigi - czytamy w serwisie sports.pl. Jednak nie obyło się bez zgrzytów. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" oraz "Przeglądu Sportowego" mają zastrzeżenia do pracy sędziów.

Niestety, jest coś co trochę psuje nam widowiska i nie mam tu na myśli niezbyt imponujących hal – stwierdził dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Kamil Składowski. To sędziowie, którzy w tej kolejce za często się mylili. Patrząc na ich decyzje przypominali mi się ich koledzy z piłkarskiej ekstraklasy, a w szczególności ostatnie kontrowersje przy rzutach karnych w Bełchatowie i we Wronkach. Podobnie było w siatkarskich halach, bo dwukrotnie arbitrzy bardzo kontrowersyjnymi decyzjami kończyli sety.

Najpierw w starciu mocno krytykowanej ostatnio Politechniki z ZAKSĄ, sędzia Wojciech Kasprzyk, przy stanie 24:23 dla gości w pierwszym secie uznał, że Bartłomiej Neroj popełnił błąd, sięgając piłkę już po stronie przeciwnika. Było po secie i tak naprawdę po meczu, bo warszawianie byli przygaszeni tym, że mimo skutecznego pościgu w pierwszej partii, tak łatwo ją przegrali. Po spotkaniu nikt nie był pewien, czy ten błąd faktycznie był, a niestety nie było szans na telewizyjna powtórkę, bo mecz nie był transmitowany. Jednak zawodnicy gospodarzy byli przekonani, że nie było błędu. I co gorsza byli przekonani, że zostali skrzywdzeni.

Za to nie było już żadnych wątpliwości w Radomiu, gdzie pomylił się w ważnym momencie Jacek Sęk. Uznał, że piłka po ataku gospodarzy uderzyła w taśmę, a nie o blok. Powtórki telewizyjne pokazały, że było inaczej, a pierwszy set powinien jeszcze trwać.Błędy przydarzyły się także w hitowym starciu Skra – Resovia, ale one nie wpłynęły zasadniczo na przebieg meczu. Były jednak widoczne, chyba tak samo jak decyzja trenera gości, który przeszarżował w kluczowym momencie 3 seta. Zdecydował się na podwójną zmianę, ale korzyści przyniosła ona tylko Skrze, która umiejętnie skorzystała z nierozgrzania Pawła Papke i Ivana Ilicia. I wygrała do 21.

No i jeszcze spotkanie w Bydgoszczy. Kilka decyzji Tomasza Janika tak rozsierdziło Grzegorza Wagnera, że wyrzucił z siebie kilka mocnych słów. A nie było ich dalszego ciągu, bo jego AZS Częstochowa ostatecznie wygrał z Delectą.

Pozostaje pytanie, czy sędziowie nie weszli jeszcze na dobre w sezon, czy może po prostu są w słabszej formie? Na tyle kiepskiej, że odstają od poziomu sportowego PlusLigi? A może nasza liga już na stałe potrzebuje wsparcia i rozstrzygania spornych akcji przy pomocy telewizyjnych powtórek, tak jak było kilka razy w poprzednim sezonie, choćby w turnieju finałowym o Puchar Polski?

Autorem tekstu jest Kamil Składowski


W sporcie, jak w innych dziedzinach, także trzeba mieć trochę szczęścia – stara prawda jak ulał pasuje do zakończonej porażką konfrontacji radomian z ekipą z Jastrzębia – Zdroju – czytamy z kolei w "Gazecie Wyborczej".

Jastrzębianie byli faworytami i zgodnie z przewidywaniami zdobyli w Radomiu całą pulę.

Trener Jan Such nie chciał komentować postawy sędziów tego spotkania. – No cóż – westchnął tylko, poproszony o komentarz odnośnie pracy arbitrów. Zdaniem obserwatorów rozjemcy nie mieli w poniedziałek najlepszego dnia, myląc się kilkakrotnie na niekorzyść Jadaru. Swoimi decyzjami nie wypaczyli wyniku, ale niepotrzebnie wprowadzali nerwową atmosferę. Nerwów na wodzy nie potrafił utrzymać – choć w innych okolicznościach – przyjmujący gospodarzy Sirianis Hernandez. Kubańczyk frustrację po decyzji trenera Sucha o posadzeniu go na ławce rezerwowych, wyładował kopniakiem w krzesło. Ci, którzy to widzieli, zastanawiali się, czy przypadkiem nie jest oznaka niesubordynacji gracza. Po meczu siatkarz przeprosił drużynę za swoje zachowanie, jednak raczej nie obejdzie się bez konsekwencji.

Więcej w "Gazecie Wyborczej"

źródło: sport.pl, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved