Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rusza polowanie na Skrę

Rusza polowanie na Skrę

fot. archiwum

Pięciokrotnego triumfatora rozgrywek czeka najtrudniejszy sezon w historii. Każdy chce z nami wygrać. Ale nie ma się co dziwić, bo zasada "bij mistrza" jest wszędzie aktualna- mówi prezes Skry PGE Skry Bełchatów, Konrad Piechocki.

– Napędziliśmy mistrzom trochę strachu- mówili po pierwszej serii spotkań siatkarze beniaminka z Wielunia. – Byliśmy blisko zwycięstwa, już nie ma w naszym zespole kompleksu Skry- twierdzą zawodnicy Asseco Resovii. Obie te drużyny przegrały z zespołem z Bełchatowa, ale ich zawodnicy ani na moment nie zwiesili głów. Wygrany set Pamapolu Siatkarza i punkt Resovii zostały w tych klubach uznane za powód do optymizmu i dobry znak na początku sezonu.

– Wewnętrznie każdy wierzy, że może nas pokonać i podwójnie się mobilizuje- dowodzi trener PGE Skry Jacek Nawrocki. Nowy szkoleniowiec mistrza Polski nie ma łatwego życia. Teraz przygotowuje zespół nie tylko do sobotniego, fantastycznie zapowiadającego się spotkania w Jastrzębiu, ale także do pierwszych meczów Klubowego Pucharu Świata w Katarze. Tam właśnie obowiązywać będzie kontrowersyjna „złota zasada" zabraniająca atakować z pierwszej linii po przyjęciu zagrywki. – To jest zupełnie inny trening, w zupełnie innych ustawieniach. Generalnie: inny świat. Zdecydowaliśmy się poświęcać na to na razie jedne zajęcia w tygodniu. Na więcej nie możemy sobie pozwolić, bo strata w lidze mogłaby okazać się nie do odrobienia. Rozgrywki są bardziej wyrównane, nie ma łatwych meczów, każdy punkt jest bardzo cenny- mówi Nawrocki. Słowa „polowanie" w kontekście swojej drużyny próbuje jednak unikać.

– Teoretycznie słabsza drużyna zawsze chce upolować tę mocniejszą, w PlusLidze nikt nie jest bez szans na niespodziankę. Dorobiliśmy się naprawdę mocnej stawki w rozgrywkach. Choć fakt, że ewentualne zwycięstwo nad Skrą zdaje się mieć dla części przeciwników i ich kibiców wyjątkowy smak- dodaje trener bełchatowian.*Autor: Żelisław Żyżyński, więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved