Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Plamen Konstantinov: Ze mną reprezentacja wypadłaby lepiej

Plamen Konstantinov: Ze mną reprezentacja wypadłaby lepiej

fot. archiwum

- Brązowy medal wywalczony przez Bułgarię w mistrzostwach Europy w Izmirze jest bardzo cenny, ale gdyby Silvano Prandi miał w składzie takiego zawodnika jak ja, wynik mógłby być jeszcze lepszy - twierdzi Plamen Konstantinov.

Mistrzostwa Europy seniorów już dawno za nami, a w Bułgarii nadal nie milkną echa tej wielkiej imprezy. Reprezentacja pod wodzą Silvano Prandiego wywalczyła brązowy medal, wielu jednak wciąż zastanawia się, czy nie mogła jednak była wypaść lepiej. W kadrze nie znalazło się miejsce dla byłego kapitana drużyny narodowej Plamena Konstantinova, który na miesiąc przez mistrzostwami został odsunięty od zespołu.

Brązowy medal wywalczony przez naszą reprezentację narodową jest bardzo ważny i cenny. Myślę jednak, że gdyby Silvano Prandi miał w składzie takiego zawodnika jak ja, wynik mógłby być jeszcze lepszy. Chyba tylko Bóg wie jaką pozycję zajęłaby drużyna, gdybym miał szansę w niej wystąpić. Dla mnie oczywistym było, że podstawowymi graczami reprezentacji byli zawodnicy tego samego typu – Matey Kaziyski, Todor Aleksiev, Metodi Ananiev i Valentin Bratoev wydają się być bardzo mocni, ale rozgrywali też słabe spotkania. W dwóch kluczowych meczach mistrzostw – z Polską i Holandią, kiedy nie szło naszemu zespołowi, trener właściwie nie mógł nic zmienić właśnie z tego powodu. Matey, Todor, Metodi czy Valentin lepiej radzą sobie w sytuacji, gdy drużyna zaczyna od mocnego uderzenia, ale gdy trzeba „dobić" rywala, ci czołowi gracze mają problemy. Czasami szkoleniowiec może zmienić zawodnika w danym spotkaniu, ale to musi być gracz, który będzie realizował jego instrukcje. Mówiąc bardziej obrazowo i porównując do footballu – piłka nożna to jeden wielki zespół, w którym gra czterech centralnych napastników. Każdy z nich jest świetny w rozgrywaniu piłki, ale żaden nie jest zdolny do strzelenia bramki własną nogą – wyjaśnia Konstantinov.

Tłumaczenie i opracowanie: Iwona Gąsior

Więcej w serwisie reprezentacja.netźródło: reprezentacja.net, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved