Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Wlazły na pewno zagra w Katarze

Mariusz Wlazły na pewno zagra w Katarze

fot. archiwum

Mariusz Wlazły, atakujący mistrza Polski, będzie mógł zagrać w Klubowym Pucharze Świata w Katarze. Nie jest wykluczone, że w tym turnieju będzie mógł też zagrać Jakub Novotny, kolejny rekonwalescent w PGE Skrze Bełchatów.

Wlazły ostrożnie wypowiada się o szansach gry w Katarze, ale jeśli nic złego się nie stanie, jest pewne, że będzie mógł grać. To znakomita wiadomość dla trenera Skry Jacka Nawrockiego. Ale pełnia szczęścia będzie wówczas, gdy do zdrowia wróci też Novotny, drugi atakujący.

Zespoły uczestniczące w Pucharze Świata do końca września musiały zgłosić składy drużyn na turniej. Zarówno na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Siatkarskiej, jak i Klubowego Pucharu Świata brakuje jednak pełnego składu gospodarzy, Al-Arabi Doha. Nieoficjalnie wiadomo, że Katarczycy chcą zatrudnić markowych siatkarzy tylko na jeden turniej.

Na razie podali nazwiska siedmiu siatkarzy. Wśród nich jest pięciu Katarczyków, Tunezyjczyk Samir Sellami i słynny Kubańczyk Osvaldo Hernandez. Atakujący uciekł przed laty z Kuby i grał przez wiele lat we Włoszech, m.in. w Perugii, z którą Skra w 2005 roku rywalizowała w Lidze Mistrzów. Włoski zespół dwukrotnie pokonał wówczas bełchatowian.W składzie innego egzotycznego rywala mistrzów Polski, Payakanie Teheran, są sami Irańczycy i bułgarski przyjmujący Mirosław Gradinarow. 24-letni zawodnik był w szerokiej kadrze Bułgarii przed Mistrzostwami Europy, ale do Turcji ostatecznie nie pojechał.

Gwiazd nie brakuje za to w Cimedzie Florianopolis. Mistrz Brazylii i najlepszy zespół Ameryki Południowej przyjedzie do Doha w najsilniejszym składzie, z reprezentantami Brazylii – Bruno Rezende, Thiago Alvesem, Ederem Carbonerą, Lucasem Saatkampem i Mario da Silva jr. Cimed, prowadzony przez trenera Marcosa Pacheco uznawany jest za jednego z głównych faworytów do zdobycia Pucharu Świata. Nic w tym dziwnego, skoro pięciu jego podopiecznych wygrało w tym roku Ligę Światową.

Ostateczne składy zespołów na Puchar Świata poznamy w przyszłym tygodniu. Jeśli okaże się, że Novotny nie będzie mógł zagrać w Katarze, w jego miejsce do Doha poleci Miłosz Hebda. W zgłoszonym do FIVB składzie jest także Michał Winiarski, ale do Kataru nie pojedzie. W meczowej kadrze zastępować go będzie Maciej Bartodziejski, drugi trener Skry.

Autorem tekstu jest Paweł Hochstim

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved