Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Maja Tokarska definitywnie w Pile

Maja Tokarska definitywnie w Pile

fot. archiwum

Uznawana za jedną z najbardziej obiecujących zawodniczek młodego pokolenia, Maja Tokarska, od tego sezonu reprezentować będzie pilski PTPS. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu zdecydowała się na kontrakt definitywny.

Maja Tokarska uznawana jest za jedną z najbardziej obiecujących zawodniczek młodego pokolenia. Po znakomitym sezonie w PlusLidze Kobiet, siatkarka zdecydowała się na przejście do PTPS Piła. Początkowo klubu ustaliły, iż zawodniczka zagra w trzeciej drużynie poprzedniego sezonu na zasadzie wypożyczenia. Pilski klub miał zapłacić Gedanii 15 tys. złotych.

Obydwa kluby borykają się z problemami finansowymi. Ze sponsoringu pilskiej drużyny wycofał się Farmutil, natomiast Gedania już w zeszłym roku, w ramach oszczędności, musiała przenieść się z Gdańska do Żukowa. Sytuacja finansowa miała więc wpływ na transfer młodej środkowej. Klub z Piły nie wpłacił należnej kwoty w przewidzianym terminie, a tym samym transfer zawodniczki stanął pod znakiem zapytania. Tymczasem Gedania postawiła nowe warunki – transfer definitywny lub Tokarska zostaje w Żukowie. Choć przejście Mai Tokarskiej do Piły wiązał się z kosztami wysokości 60 tys. złotych, klub zdecydował się na taki krok.

Tokarska najprawdopodobniej znajdzie miejsce w pierwszej szóstce nowej drużyny. Jeśli tak się stanie, już w ten weekend będzie miała możliwość zagrać przeciwko swojej byłej drużynie. PTPS Piła w ramach I kolejki PlusLigi Kobiet zmierzy się z Gednaią Żukowo.źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved