Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Igor Prielożny: Forma może szwankować

Igor Prielożny: Forma może szwankować

fot. archiwum

W sobotę bielskie siatkarki rozegrają pierwszy mecz PlusLigi Kobiet w nowym sezonie. - Czy zwyciężymy po bardzo dobrej grze, czy też po średniej nie ma większego znaczenia - mówi przed starem rozgrywek Igor Prielożny, szkoleniowiec BKS-u Aluprof.

Dobiega końca okres przygotowawczy. Co w nim udało się zrealizować i z czego jest Pan szczególnie zadowolony?

Cieszę się, że zawodniczki, które cały ten okres spędziły w klubie są dobrze przygotowane do sezonu pod względem fizycznym. Z jednej strony zbliżamy się już do startu rozgrywek, a z drugiej okres przygotowań musimy w pewnym sensie przedłużyć. Wiąże się to z powrotem kadrowiczek. Dla nich pierwsza część ligi będzie poświęcona fizycznemu i psychicznemu dołączeniu do reszty zespołu.

Zmierza Pan do tego, że ciężko oczekiwać wysokiej formy na początku sezonu?Mecze z Muszynianką pokazały, że ta forma może szwankować. Zawodniczki, które wróciły z kadry grały na granicy swoich możliwości, ale nie na poziomie optymalnym, choćby prezentowanym podczas niedawnych mistrzostw. Przygotowujemy się na to, żeby wygrywać – to nie ulega wątpliwości. Czy zwyciężymy po bardzo dobrej grze, czy też po średniej nie ma większego znaczenia. Ważne jest pokonywanie przeciwniczek, nawet gdy nie jesteśmy w naszej najlepszej dyspozycji.

W drużynie doszło tylko do jednej zmiany. Czy należy rozpatrywać to w kategorii plusów?

Zawsze jest pozytywne jeśli można się skupić na doskonaleniu gry drużyny, a nie na zgrywaniu. Tak naprawdę nie jest to jedna zmiana, bo przecież Berenika Okuniewska musiała zmienić pozycję z atakującej na środkową. Są to więc ważne roszady. Doświadczenie Doroty Świeniewicz i podwyższenie bloku możliwościami fizycznymi Okuniewskiej powinny mieć pozytywny wpływ na kształt zespołu.

Wspomniał Pan o Dorocie Świeniewicz. Jaką będzie pełnić rolę w tym zespole?

Z jednej strony Dorota ma duże ambicje i chciałaby grać w podstawowym składzie. To pozytywne, bo stwarza konkurencję dla pozostałych zawodniczek na pozycji przyjmującej. Po drugie jej wpływ widoczny jest na treningach, gdzie pokazuje swój profesjonalizm tak w podejściu do zajęć, jak i w grze.

Więcej w serwisie sportowebeskidy.pl

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved