Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Hala w Rzeszowie zmienia oblicze

Hala w Rzeszowie zmienia oblicze

fot. archiwum

W sobotę siatkarze Asseco Resovii zainaugurują sezon przed własną publicznością. Rywalem wicemistrzów Polski w hali na Podpromiu, która stopniowo będzie zmieniać swoje oblicze, będzie beniaminek PlusLigi, Pamapol Siatkarz Wieluń.

Chcemy żeby komfort oglądania meczów w hali na Podpromiu był jeszcze lepszy – mówi wiceprezes Asseco Resovii, Bartosz Górski. W sierpniu Rada Miasta przyznała dodatkowe środki na doposażenie hali, tak aby spełniała ona wymogi rozgrywek międzynarodowych. – Nasza drużyna osiąga sukcesy w kraju, ale chcemy pokazać na międzynarodowej arenie w elitarnej Lidze Mistrzów, że pod względem organizacji nie odbiegamy od najlepszych klubów w Europie – stwierdza Górski.

Przetargi na inwestycje w hali są stopniowo ogłaszane i wkrótce ruszą prace nad ich realizacją. W planach jest modernizacja schodów, doświetlenie placu przed halą, czy system oznaczenia hali – Nie wszystkie będą natomiast zauważalne dla kibiców, jak np. poprawa oświetlenia w hali treningowej pod wymogi CEV, czy działalność biura prasowego – informuje wiceprezes Asseco Resovii, który podkreśla bardzo dobrą współpracę z władzami miasta. Klub chciałby także "rozszerzyć" sezon siatkarski na lato i wykorzystać tegoroczne zainteresowanie siatkówką plażową. Obok turniejów odbywałyby się mecze pokazowe z przy dostawianych trybunach.

Nie zdążymy natomiast na początek PlusLigi z wymianą siatek ogradzających poziomy hali na hartowane szkło. Procedura przetargowa na prace budowlane jest dość długa, a wspólnie z miastem chcemy, aby materiały i wykonanie były najwyższej jakości i jak najdłużej służyły kibicom. Na początku grudnia inwestycja powinna być już zrealizowana. Przepraszam w imieniu Klubu za opóźnienie, ale wierzę, że kibice docenią efekt końcowy inwestycji (pierwotnie zamiast szkła wypełnienie miało być z poliwęglanu, przyp. red.). Trwają również prace nad instalacją telebimu w hali i poza nią, organizacji ruchu, czy estetyki reklam sponsorów. – Myślę, że krok po kroku uda się większość planowanych działań ukończyć przed rozpoczęciem play-off – dodaje wiceprezes Asseco Resovii.Autorem tekstu jest Rafał Myśliwiec

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved