Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Białostoczanki bez rozgrywającej

Białostoczanki bez rozgrywającej

fot. archiwum

Nadal nie w pełni formy po kontuzji jest Magdalena Godos. Elena Bernatowicz z kolei przez dwa tygodnie będzie miała rękę w gipsie. Białostockie siatkarki do rozpoczynającego się w sobotę nowego sezonu w ekstraklasie przystąpią bez rozgrywającej.

Kłopoty kadrowe ekipy Pronar Zeto Astwa AZS Białystok nie opuszczają w zasadzie od początku przygotowań. W ich trakcie prawie wszystkie z zawodniczek zmagały się z bardziej bądź mniej poważnymi urazami. M.in. z tego też powodu siatkarki doprowadziły do zwolnienia Albina Mojsy, którego na stanowisku szkoleniowca w białostockim klubie zastąpi Wiesław Czaja. Niewykluczone jednak, że nowy trener nie przeprowadzi z zespołem żadnego treningu przed pierwszym meczem w lidze.

Rozmowa z Joanną Szeszko

Tomasz Piekarski: Rozpoczynający się sezon będzie jeszcze trudniejszy niż trzy poprzednie?Joanna Szeszko, kapitan białostockiego zespołu: – To się dopiero okaże, na pewno będzie ciężko, bo nie jesteśmy przygotowane tak jakbyśmy tego sobie życzyły. W trakcie przygotowań było w zespole dużo kontuzji, a niektóre z zawodniczek leczą się do tej pory. Z drugiej strony w poprzednich sezonach wychodziłyśmy ze wszystkich kłopotów obronną ręką i mam nadzieję, że i tym razem się pozbieramy.

Jednak to wszystko miało wyglądać inaczej. Działacze zapowiadali, że w drużynie nie będzie rewolucji kadrowej, że zespół poprowadzi trener Alojzy Świderek. Okazało się jednak, że tak jak w poprzednich latach skład uległ sporej zmianie i mamy prawie nowy zespół.

– Plany były takie, żeby przygotowania wyglądały jak najlepiej i żeby w zespole grały jak najlepsze zawodniczki. Niestety wszystko potoczyło się inaczej. Na pewno prezesi chcieli dobrze, ale to się nie powiodło. My jednak nie możemy teraz usiąść, płakać czy załamywać rąk, bo odeszło ileś tam zawodniczek i nie przyszedł trener Świderek. Trzeba podnieść głowę i walczyć, jak najlepiej się umie i wygrać tyle, ile się da.

Wasz cel na nadchodzący sezon jest chyba oczywisty.

– Będziemy walczyć o utrzymanie, ale mam nadzieję, że będzie co najmniej tak jak w poprzednich rozgrywkach [siódme miejsce – red.]. Na razie jednak pod względem kondycyjnym i taktycznym jesteśmy daleko w lesie.

*Więcej: Gazeta Wyborcza Białystok i sport.pl

źródło: Gazeta Wyborcza, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved