Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Artur Popko: Sezon będzie bardzo emocjonujący

Artur Popko: Sezon będzie bardzo emocjonujący

fot. archiwum

Dzisiaj w samo południe, w warszawskim hotelu Jan III Sobieski odbyła się konferencja prasowa, poświęcona rozpoczynającemu się w najbliższy weekend sezonowi PlusLigi Kobiet. Pełne optymizmu wypowiedzi dały nadzieję na wyjątkowe ligowe emocje.

Na konferencji obecni byli: Mirosław Przedpełski- prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Artur Popko- prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A., Jacek Kasprzyk- dyrektor PlusLigi Kobiet, oraz Maciej Bogusz, odpowiedzialny za marketing sportowy w firmie Polkomtel, będącej sponsorem ligi. Wszyscy wyrazili swoje nadzieje, związane z nadchodzącym sezonem, podkreślając przy tym zdecydowany wzrost poziomu polskiej siatkówki.

Optymizmu nie kryje prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski. Podkreślił on, że poziom polskiej ligi jest wysoki, a atmosfera zdecydowanie sprzyja rozgrywkom o najwyższą stawkę. Co więcej, prezes PZPS wyraził chęć organizacji Final Four Ligi Mistrzyń przez Muszyniankę. – Bardzo się cieszę, że wreszcie startuje PlusLiga Kobiet. Mam nadzieję, że będzie to sezon bardzo udany, gdyż atmosfera jest bardzo dobra, sprzyjająca dobrej grze. Teoretycznie w lidze mamy dwa silne zespoły, ale niejednokrotnie mogliśmy się sami przekonać, że nie tylko gwiazdy wygrywają, również te teoretycznie słabsze zespoły potrafią pokusić się o niespodziankę. Moim marzeniem jest, aby polskie zespoły „namieszały" w tym sezonie w pucharach- powiedział Przedpełski.

Ze zdaniem prezesa PZPS nie zgadza się dyrektor PlusLigi Kobiet, Jacek Kasprzyk. – Moim zdaniem nie dwa zespoły, a cztery, pięć – mówi. – W ostatnim czasie jeździłem trochę po Polsce, oglądając poczynania naszych pań. Bardzo korzystnie wypadły siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza, ciekawie prezentowały się pilanki. Pod uwagę należy wziąć również zespoły z Bydgoszczy i Wrocławia, w szeregach których również nie brakuje dobrych zawodniczek – dodaje. – Cieszy mnie bardzo fakt, że dwanaście brązowych medalistek mistrzostw Europy gra w kraju. To stanowi o sile naszej ligi i mam nadzieję, że po tym sezonie będziemy mogli powiedzieć, że PlusLiga Kobiet, jest trzecią siłą w Europie.Artur Popko, prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. podkreślił rolę sponsora tytularnego ligi, zapewniając jednocześnie że transmisje telewizyjne, wzorem lat ubiegłych, stały będą na najwyższym poziomie. – Będzie to drugi sezon pod patronatem sponsora tytularnego. Tak jak w zeszłym roku będziemy starali się pokazywać w kolejce na mecze na żywo. Transmisje na żywo prezentowane będą na pewno z meczów Ligi Mistrzyń (z udziałem naszych zespołów) oraz Pucharów CEV, w których zagrają dwie polskie drużyny. To ogromne wyzwanie. Do tego finał Pucharu Polski, Mecz Gwiazd na Torwarze oraz wybory najlepszych siatkarek i siatkarzy.

Prezes PLPS nie ukrywa także, że trzecie miejsce na starym kontynencie, wywalczone przez polskie siatkarki zobowiązuje. – PlusLiga Kobiet to nie tylko piękne panie, ale również dobra gra zespołów w niej występujących. Brązowy medal na Mistrzostwach Europy pokazał, że dziewczęta potrafią grać w siatkówkę i wygrywać nawet z najlepszymi To sprawia, że ten sezon będzie bardzo emocjonujący- zapowiada Popko.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved