Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Zapowiedź weekendu w rozgrywkach III ligi kobiet WZPS Poznań

Zapowiedź weekendu w rozgrywkach III ligi kobiet WZPS Poznań

fot. archiwum

Meczem kolejki w III lidze kobiet poznańskiego WZPS powinno być starcie siatkarek Energetyka z liderem z Murowanej Gośliny. Ewentualna porażka miejscowych może zaprzepaścić szansę tego zespołu na rywalizację o miejsca premiowane występami w barażach o II ligę.

III liga Seria A:

Lider z Murowanej Gośliny będzie bronił swojej pozycji i na pewno nie podda się bez walki. Starcie tych zespołów będzie pojedynkiem dwóch osobowości trenerskich: Marka Jankowiaka z Energetyka oraz Ewy Miciul z Murowanej Gośliny. W drugim meczu walcząca o utrzymanie w rozgrywkach Serii A Sparta Złotów zmierzy się z poznańskim ZSMS-em. W tym meczu nie będzie jednak faworyta, bowiem walcząca o cenne punkty Sparta na pewno nie podda się bez walki, a nie od dziś wiadomo, że postawione przed trudnymi warunkami siatkarki ZSMS-u popełniają błędy. W ubiegłym sezonie w Złotowie w rozgrywkach Serii B Sparta pokonała SMSA 3:1. W meczu kończącym kolejkę beniaminek z Poznania, czyli zespół SKF KS Poznań podejmować będzie UKŻPS Kościan. Siatkarki z Kościana są niepokonane w tym sezonie, lecz w tym roku w Poznaniu już raz przegrały. Zespół SKF musi szukać punktów dających nadzieje na pozostanie w lidze i u siebie zapowiada twardą walkę pod siatką. Faworytem meczu będzie jednak drużyna z Kościana, a jakakolwiek strata punktowa w meczu w Poznaniu będzie dużą niespodzianką na, którą dużą ochotę ma miejscowy zespół.

SKF KS Poznań – UKŻPS Kościan
MLKS „SPARTA" Złotów – UKS ZSMS Poznań
KS „ENERGETYK" Poznań – UKS Zielone Wzgórza Murowana GoślinaIII liga Seria B:

W ten weekend ciekawie zapowiadają się również spotkania w Serii B. W Zbąszyniu miejscowe siatkarki podejmować będą silną ekipę ze Środy Wielkopolskiej. Miejscowe siatkarki grają ambitną siatkówkę, ale to goście będą faworytem tego meczu. W drugim meczu w Śremie miejscowy KS Bazar zagra z siatkarkami z Czarnkowa i miejscowe siatkarki będą zdecydowanym faworytem meczu. Strata punktów w meczu z beniaminkiem z Czarnkowa byłaby sporym wydarzeniem. W Trzciance miejscowe siatkarki, które w ubiegłym sezonie grały w Serii A podejmować będą silną ekipę z Szamotuł. Przyjezdne dowodzone przez Piotra Galusa będą walczyć o cenne punkty, a to zapowiada ciekawe starcie. Libero Pleszew podejmie siatkarki z Konina, które będą starały się zrehabilitować za porażkę w poprzedniej kolejce. Faworytem meczu wydaje się być ekipa z Konina. W ostatnim meczu kolejki zespół Zbyszka Osajdy, czyli MKS MOS Turek podejmować będzie przebudowany zespół z Słupcy. Gospodynie będą zdecydowanym faworytem tego meczu, a ich porażka byłaby mega sensacją nadchodzącego weekendu.

Zbąszyń/Nowy Tomyśl – UKS „ŚRODA" Środa Wlkp.
KS „BAZAR" Śrem – MKS „NOTEĆ" Czarnków
MKS MDK Trzcianka – UKS „Szamotulanin"
PSPS „LIBERO" Pleszew – TKKF „ELEKTRYNKI" Konin
MKS MOS Turek – MKS MOS Słupca

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved