Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przy Abramowie rozbłysną Polacy

Przy Abramowie rozbłysną Polacy

fot. archiwum

"Jestem pewien, że transfer Pawła Abramowa to jedna z najlepszych rzeczy, jaka spotkała ligę siatkarzy. Przy nim zyskają wszyscy - i koledzy z drużyny, i rywale" - tak o rosyjskim siatkarzu pisze na swoim blogu Przemysław Iwańczyk.

Po poniedziałkowym meczu Jadaru Radom z Jastrzębskim Węglem rozmawiałem poza telewizyjną anteną z kilkoma siatkarzami z Jastrzębia. W każdej z rozmów zahaczyliśmy o Pawła Abramowa, gwiazdę – prawdziwą, a nie kreowaną na siłę – światowej siatkówki.

Koledzy z drużyny są pod wrażeniem. Opowiadają o Rosjaninie: sportowo – klasa, mentalnie – bomba pozytywnej energii, poza boiskiem – wzór profesjonalizmu.

Tylko w czasie radomskiego meczu widziałem kilka sytuacji, które potwierdzały te słowa. Ta najbardziej symptomatyczna zdarzyła się przy prowadzeniu rywala. Abramow wziął wtedy kolegów, i choć do wylewnych nie należy, rzucił głośno kilka słów. Nie wiem, na ile było to mobilizujące, ale jego zespół wygrał nerwową końcówkę, a sam Abramow – mimo że nie grał genialnie – rozstrzygnął najważniejsze akcje na korzyść Jastrzębia.Abramow, patrząc na niego także poza boiskiem, przypomina Francuza Stephana Antigę ze Skry Bełchatów. Zabiera głos rzadko, ale celnie (to też opinia kolegów), w siatkówkę gra znakomicie, a profesjonalizm czuć od niego na kilometr.

Przy takich graczach zyskuje nie tylko Jastrzębie czy Skra – z nich czerpać może cała liga. Jestem przekonany, że mając obok Abramowa znacznie szybciej rozwiną się nadzieje polskiej kadry – Grzegorz Łomacz czy Patryk Czarnowski. A działacze z Jastrzębia tym transferowym strzałem potwierdzają, że zmiana wizerunku (co podkreślają na każdym kroku) nie jest typowym przedsezonowym ble-ble.

źródło: iwanczyk.blox.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved