Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mikko Oivanen: Nie stoimy na straconej pozycji

Mikko Oivanen: Nie stoimy na straconej pozycji

fot. archiwum

- Gdy nowi zawodnicy zgrają się z drużyną, to różnica między nami a Skrą zmaleje. Czas pracuje na naszą korzyść - mówi dla "Przeglądu Sportowego" Mikko Oivanen, atakujący rzeszowian. W weekend  Resovia uległa  Skrze 2:3.

Po przegranym 2:3 meczu w Bełchatowie był pan rozczarowany, mimo że Asseco Resovia po naprawdę dobrej grze zdobyła historyczny punkt w starciu ze Skrą.

Byłem smutny, bo nie udało nam się wygrać, choć mieliśmy dużą szansę, by pokonać Skrę. Na pocieszenie pozostał choć ten punkt. Pokazaliśmy jednak, że w rywalizacji z mistrzami Polski nie stoimy na straconej pozycji. Myślę, że w kolejnych spotkaniach będzie nam się już łatwiej z nimi grało. Zeszła z nas ta presja związana z komentarzami, że regularnie przegrywamy bez walki 0:3. Zresztą ja nigdy nie straciłem wiary, że Skrę można pokonać.

W czym PGE Skra jest wciąż lepsza od Asseco Resovii?Są dwa elementy, w których widać różnicę. Przede wszystkim blok. Trudno się gra przeciwko ich środkowym, bo bardzo dobrze czytają grę. Poza tym świetnie funkcjonuje system gry w obronie. Myślę jednak, że gdy nowi zawodnicy zgrają się w pełni z zespołem, to ta różnica zmaleje. Czas pracuje na naszą korzyść.

Pierwsze mecze pokazały ogromny potencjał waszego zespołu. Czego można się spodziewać po Resovii w tym sezonie?

Na pewno mamy lepszą drużynę niż w zeszłym sezonie, co potwierdziliśmy w tych spotkaniach. Myślę, że możemy oczekiwać więcej niż w zeszłym roku. Oczywiście mamy jeszcze nad czym pracować, ale powtórzę po raz kolejny, że w tym przypadku czas pracuje na naszą korzyść. Teraz przed nami wreszcie mecz przed własną publicznością.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym"
Rozmawiał Rafał Myśliwiec

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved