Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mieszko Gogol: Byliśmy silniejsi fizycznie i mentalnie

Mieszko Gogol: Byliśmy silniejsi fizycznie i mentalnie

fot. archiwum

AZS Częstochowa zaczął sezon 2009/10 w PlusLidze od dwóch zwycięstw. - Po tych dwóch meczach trudno już kreować nas na medalistów, chociaż wyniki dowodzą, że jesteśmy w stanie powalczyć z każdym - mówi drugi trener częstochowskiej drużyny, Mieszko Gogol.

Tadeusz Iwanicki:
Mecz w Bydgoszczy wygraliście m.in. dzięki znakomitemu przyjęciu, ale również żelaznej taktyce. Dlaczego tak uparcie zagrywaliście na Stanisława Pieczonkę?

Michał Mieszko Gogol:
Chodziło o to, aby wyeliminować z gry bardzo groźnego w ataku Martina Sopkę, i temu poświęcaliśmy całą uwagę. Jedna opcja była taka, że Delecta wyjedzie na mecz z dwójką SopkoWojciech Serafin, z tym że ten pierwszy weźmie na siebie ciężar gry w ataku, ale ten drugi w przyjęciu. Zdecydowali się na drugi wariant z Sopką i Pieczonką, co ułatwiło nam zadanie. Obraliśmy sobie za cel Pieczonkę, który generalnie ma problemy z przyjęciem. Wykorzystywaliśmy też momenty, gdy stali obok siebie, bo Sopko również jest zawodnikiem, który przyjmuje nie najlepiej. Taktyka przyniosła efekt. Rywale mieli problemy z dogrywaniem piłki, a my mogliśmy koncentrować blok na Sopce.

W Bydgoszczy mieliście powalczyć, tymczasem statystyki pokazały, że byliście zespołem lepszym i mogliście wygrać nawet wyżej. Dlaczego skończyło się na wyniku 3:2?– Mieliśmy trochę problemów z Grzegorzem Szymańskim, które wynikały z braku samodyscypliny. Realizowaliśmy wskazówki dotyczące zagrywki, nie zaskoczyły nas podwójne zmiany, byliśmy przygotowani na każdy wariant taktyczny. Szymański nękał nas atakami po przekątnej, a gorące głowy chłopaków nie pozwoliły im temu przeciwdziałać. Nie wygraliśmy przez to wyżej, ale mamy 3:2, i bardzo się z tego cieszymy. Mamy już drugie zwycięstwo, ale wciąż nie wiadomo, na co tak naprawdę nas stać. Po tych dwóch meczach trudno kreować nas na medalistów, chociaż wyniki dowodzą, że jesteśmy w stanie powalczyć z każdym.

* Cała rozmowa Tadeusza Iwanickiego z Mieszko Gogolem
zamieszczona jest na stronie www.sport.pl


 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved