Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Zaroślińska: Nie przestraszymy się Muszynianki

Katarzyna Zaroślińska: Nie przestraszymy się Muszynianki

fot. archiwum

- Stać nas na walkę z czołowymi drużynami PlusLigi - zapewnia Katarzyna Zaroślińska z Organiki Budowlanych, która w niedzielę po raz pierwszy zgra w PlusLidze kobiet. Pierwszym rywalem beniaminka będą Mistrzynie Polski z Muszyny.

Dwa razy z rzędu na turniejach w Szamotułach i w Pile została Pani najlepiej atakującą zawodniczką. Wynik robi wrażenie. Nie martwi się Pani, że wysoka forma przyszła nieco za wcześnie?

– Bardzo się cieszę z tych wyróżnień, to naprawdę fajna sprawa. Czuję się dobrze, ale szczerze przyznaję, że jeszcze nie jestem w najwyższej formie. Ona dopiero przyjdzie w trakcie sezonu.

Znalazła się Pani w szerokiej kadrze reprezentacji Polski przed mistrzostwami Europy, ale trener Jerzy Matlak jednak z Pani zrezygnował.– Jestem wdzięczna trenerowi Matlakowi, że w ogóle zwrócił na mnie uwagę. Przecież rozegrałam dopiero jeden sezon w ekstraklasie, w Stali Mielec. Dlatego powołanie do reprezentacji było dla mnie ogromnym sukcesem.

Będzie miała Pani okazję pokazać, że selekcjoner się pomylił…

– Nie widzę sensu, żeby cokolwiek komuś udowadniać. Siatkówka jest dla mnie prawdziwą miłością i trenuję tylko dla siebie. Jestem młodą zawodniczką i wierzę, że jak nie w tym sezonie, to w następnym dostanę kolejną szansę gry w kadrze. Na pewno będę się bardzo starała, żeby tak się stało, bo jest to jedno z moich największych marzeń.

Ma Pani za sobą już sezon w PlusLidze. Razem z trenerem Wiesławem Popikiem utrzymaliście Stal Mielec w ekstraklasie. Na co stać Organikę Budowlanych, prawdziwego nowicjusza w tej klasie rozgrywkowej?

– Nie dopuszczam do siebie myśli, że mogłybyśmy zająć niższe miejsce w tabeli niż ósme. Nie ma nawet o czym mówić, bo do takiej sytuacji w ogóle nie dojdzie. Jestem przekonana, że mamy na tyle silny i doświadczony zespół, że stać na nas na walkę z najlepszymi. Przy odrobinie szczęścia jesteśmy w stanie pokusić się o zajęcie pozycji w pierwszej piątce. Wcale nie mówię tego na wyrost, tylko tak naprawdę uważam. Z tygodnia na tydzień robimy coraz większe postępy i na pewno nie mamy się czego bać.

*rozmawiał Damian Bąbol (gazeta.pl)
*więcej na gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved