Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga mężczyzn w Wielkopolsce

III liga mężczyzn w Wielkopolsce

fot. archiwum

W tym sezonie zespoły w rozgrywkach III ligi męskiej w Wielkopolsce zostały podzielone na Serię A i B. W obu grupach występuje po osiem zespołów. Jednak ze względu na przekładanie części spotkań w tabelach zespoły nie mają rozegranej tej samej ilości spotkań.

Seria A:

W tabeli tej grupy prowadzą siatkarze z Mosiny. Ich postawa w tym sezonie jest potwierdzeniem dobrej dyspozycji z ubiegłego sezonu kiedy to siatkarze z Mosiny prezentowali się w rozgrywkach bardzo przyzwoicie. Zespół trenowany przez Jędrzeja Pińkowskiego sezon rozpoczął bardzo dobrze, a jak będzie dalej zobaczymy. Drugie miejsce zajmuje drużyna z Trzcianki. W środku tabeli trwa walka pomiędzy siatkarzami z Piły, Ostrowite, Wilczyna oraz Strzałkowa. Tabelę tej grupy zamykają dwa zespoły z Turka. Różnice punktowe w tej grupie są minimalne i na pewno będziemy świadkami ciekawej rywalizacji do samego końca rozgrywek.

Tabela serii A:1. UKS „Mosińska Jedynka" Mosina 11 pkt.
2. MKS MDK Trzcianka 7 pkt.
3. GLKS „Polanin" Strzałkowo 6 pkt.
4. MUKS „JOKER – RODŁO" Piła 6 pkt.
5. LUKS „WILKI" Wilczyn 3 pkt.
6. UKS MOS „CZARNI" Ostrowite 3 pkt.
7. UKS „JAN – POL" Turek 2 pkt.
8. MKS MOS Turek 1 pkt.

Seria B:

W tej grupie prowadzą siatkarze z Jarocina. Zespół Siatkarza Jarocin gra jak na razie najbardziej bezkompromisowo, a w czterech rozegranych setach stracił zaledwie dwa sety. Drugie miejsce zajmuje ekipa z Rychwała. Drużyna trenowana przez Sławomira Woźniaka zdobyła 9 bardzo cennych punktów. Trzecie miejsce jak na razie dla siatkarzy SMS Piła drużyna z Piły jak na razie ma na koncie komplet punktów, a w swoich grach straciła zaledwie seta. Siatkarze z Piły zajmują trzecie miejsce ze względu na to, iż rozegrali mniej spotkań od swoich rywali. Czwarte miejsce dla siatkarzy UKS ZSO nr 4 w Poznaniu. Drużyna prowadzona przez Zbigniewa Woźniaka na razie znajduje się w środku stawki, lecz ambitny trener poznaniaków na pewno postara się, aby jego podopieczni zdobyli jeszcze wiele punktów w tym sezonie. Kolejne miejsce dla ligowego średniaka, czyli drużyny z Ostrzeszowa. W ostatniej kolejce pierwsze punkty zdobyli siatkarze z Murowanej Gośliny. Drużyna Andrzeja Miciula zdobyła pierwsze punkty. Czy to będzie początek jej marszu w górę tabeli? Przekonamy się już wkrótce. Na dole tabeli bez punktu Noteć Czarnków oraz debiutujący w rozgrywkach Rzemieślnik Kwilcz. Drużyna z Kwilcza, która siłą wielkiej determinacji oraz własnego zaangażowania zapracowała na start w rozgrywkach czeka na pierwsze punkty. Czy siatkarze Łukasza Klapczyńskiego w nadchodzącym czasie zmienią dorobek punktowy? Dowiemy się tego już wkrótce.

Tabela serii B:

1. TKS „SIATKARZ" Jarocin 12 pkt.
2. LKS „ZJEDNOCZENI" Rychwał 9 pkt.
3. SMS „NAFTA" Piła 6 pkt.
4. UKS „RATAJE-ZSO 4" Poznań 6 pkt.
5. UKS „KOLIBER" Ostrzeszów 4 pkt.
6. UKS „ZIELONE WZGÓRZA" Murowana Goślina 2 pkt.
7. MKS „NOTEĆ" Czarnków 0 pkt.
8. GKS „RZEMIEŚLNIK" Kwilcz 0 pkt.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved