Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Wanda Kraków lepsza od Górnika Siemianowice

II liga: Wanda Kraków lepsza od Górnika Siemianowice

fot. archiwum

W IV grupie II ligi mężczyzn doszło do spotkania siatkarzy Wandy Kraków z VC Górnikiem Siemianowice Śląskie. Po dość jednostronnym spotkaniu lepsi  okazali się gospodarze, którzy pokonali swoich rywali 3:0.

Początek meczu był wyrównany. Jednak po udanym kontrataku ze strony Wandy Kraków i błędzie w ataku Alberta Semeniuka to właśnie gospodarze objęli pierwsze prowadzenie w meczu 4:2. Potem siatkarze Wandy powiększali przewagę (stan 7:3). Po chwili jednak Górnik Siemianowice punktuje gospodarzy i doprowadza do stanu 12:11 i wtedy o pierwszą przerwę poprosił Grzegorz Silczuk . Siatkarze z Krakowa po przerwie prowadzili już dwoma punktami po „asie" serwisowym Bartłomieja Soroki (17:15). Po tej akcji o czas poprosił szkoleniowiec zespołu z Siemianowic. Dało to efekt, gdyż goście doprowadzili do remisu 20:20, a potem wyszli na prowadzenie 20:22. Wtedy o drugą przerwę poprosił trener gospodarzy. Po przerwie goście byli nieskuteczni w ataku, dlatego gospodarze doprowadzili do remisu 23:23. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy wygrali pierwszego seta 26:24.

Pierwszy punkt w drugiej odsłonie tego spotkania zdobył kapitan przyjezdnych – Adam Świerczyna . Potem Jacek Pić atakuje w aut i Siemianowice prowadziły już 0:2. Po chwili jednak ten sam zawodnik pojawia się w polu zagrywki i doprowadza do remisu (4:4). Przy stanie 6:6 na hali w Krakowie nastała ciemność. Przez kilka minut hala była odcięta od prądu, co mogło w pewien sposób wpłynąć na dalszy rozwój wydarzeń na boisku. Po tej przerwie przewagę wypracowali sobie gospodarze wychodząc na prowadzenie 11:8. Potem siatkarze z Siemianowic nie mogli przebić się przez szczelny blok Krakowian. Przy stanie 14:9 o czas poprosił trener Jacek Głowacki . Nie miało to jednak wpływu na dalszy rozwój wydarzeń. Gospodarze prowadzili do końca tego seta, którego ostatecznie wygrali 25:21.

Trzeci set to zdecydowana przewaga gospodarzy. Od razu objęli wysokie prowadzenie (5:1). Goście byli nieskuteczni w ataku, co zadecydowało o ich ostatecznej porażce w tym trzecim secie jak i w całym spotkaniu 3:0.Wanda Kraków – Górnik Siemianowice Śl. 3:0
(26:24, 25:21, 25:15)

Po meczu powiedzieli:

Jacek Głowacki (trener Górnik Siemianowice Śl.): – „Byliśmy zespołem zdecydowanie gorszym pod każdym względem od zespołu Wandy Kraków. My nie graliśmy wcale blokiem, ani nie mięliśmy dobrej zagrywki. Bez tych elementów nie da się wygrać spotkania. Ja prowadzę ten zespół od niedawna. Chłopcy trenują tylko 2-3 dni w tygodniu. Gramy tak naprawdę za darmo. Ogrywamy zespoły z którymi da się nawiązać walkę. Poza tym brakuje nam dobrego rozgrywającego ."

Tomasz Kolczak (Libero Górnik Siemianowice Śl.): – „Przeciwnik miał trochę mocniejszą zagrywkę, widać że na swojej sali trochę lepiej grają. My nie odrzuciliśmy ich od siatki, ich libero przyjmował wszystko „na palce". Za późne zmiany z naszej strony, praktycznie jak już było po meczu."

Grzegorz Silczuk (trener Wandy Kraków): – „W siatkówce liczy się zwycięstwo. My chcieliśmy wygrać za 3 punkty, udało się to w najmniejszym wymiarze, czyli 3:0. Troszkę emocji było związanych z tym, że specyficzny styl gry przeciwnika, trzeba się było do tego dostosować, nauczyć grania. Od początku ruszyliśmy swoim tempem, niemniej jednak z biegiem czasu jak to stare porzekadło siatkarskie mówi: dostosowaliśmy się do stylu gry przeciwnika. Parę zmian doprowadziło do tego, że zaczęliśmy grac jednak to, co chcemy grac, aczkolwiek przykro mi, ale mecz nam szczególnie nie wyszedł, jeśli chodzi o czysto siatkarskie umiejętności."

Jacek Pić (Wanda Kraków): – „Kluczem do zwycięstwa w tym meczu była silna zagrywka z naszej strony. Muszę przyznać, że naprawdę ciężko się grało przeciwko temu zespołowi. Jest to zespół nieobliczalny. Jednak wszystko ułożyło się po naszej myśli, wygraliśmy 3:0 i mamy 3 punkty na koncie."

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved