Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet: Siatkarskie derby Krakowa

II liga kobiet: Siatkarskie derby Krakowa

fot. archiwum

W najbliższą środę (godz. 16.00) dojdzie do zaległego spotkania pomiędzy dwiema krakowskimi drużynami: AZS-em Skawą UEK i Wisłą. Gospodyniami derbowego pojedynku będą siatkarki Wisły, lecz to "ekonomistki" po raz kolejny przystąpią do gry w roli faworytek.

W dotychczasowej historii spotkań obu zespołów na parkietach drugoligowych korzystniejszym bilansem może się pochwalić AZS, który wygrywał trzykrotnie z ówczesnymi rezerwami pierwszoligowej Wisły. "Biała Gwiazda" odniosła tylko jedno zwycięstwo dwa lata temu w hali UEK. Nie warto jednak przywiązywać większej uwagi do tych statystyk, ponieważ kadry obu drużyn na przestrzeni kolejnych sezonów przechodziły wiele zmian. Smaczkiem tego pojedynku z pewnością będzie obecność pięciu byłych wiślaczek w składzie Uniwersytetu Ekonomicznego.

Pojedynek ten będzie miał niebagatelne znaczenie dla układu ligowej tabeli. Wygrana Skawy pozwoli jej wrócić na fotel lidera, który utraciła na rzecz Dalinu Myślenice, oraz odskoczyć od zespołów z Krosna i Tarnobrzega. Z kolei Wisła walczyć będzie o oddalenie się od miejsc 6-8 gdzie obecnie jest bardzo ciasno. Każde z dotychczasowych spotkań obu drużyn dostarczało wielu emocji. Wierzymy, że będzie tak również i tym razem.

źródło: azsskawauek.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved