Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Guido Vermeulen pozostanie szkoleniowcem Hiszpanek

Guido Vermeulen pozostanie szkoleniowcem Hiszpanek

fot. archiwum

Żeńska reprezentacja Hiszpanii podczas tegorocznych mistrzostw Europy uplasowała się na dziewiątej pozycji. Po tej imprezie zarząd Hiszpańskiej Federacji Siatkówki musiał podjąć decyzję czy Holender Guido Vermeulen nadal będzie szkoleniowcem kadry narodowej.

Postanowiono mu zaufać i przedłużyć umowę na dwa lata. Zarząd Hiszpańskiej Federacji Siatkówki pozytywnie ocenił dotychczasową pracę Guido Vermeulena oraz wyniki, które osiągnął z kadrą pań.

Guido Vermeulen wykonał z zespołem fantastyczną pracę i jesteśmy zadowoleni, że możemy kontynuować współpracę – powiedział Agustin Martin Santos, Prezydent Hiszpańskiej Federacji Siatkówki. – Podczas pracy Vermeulena żeński zespół osiągnąć najlepsze rezultaty w historii. Z tego powodu oraz naszego przekonania, że to dobry trener dla naszej kadry, postanowiliśmy, że powinien kontynuować pracę z reprezentacją.

Jestem bardzo zadowolony z zaufania pokładanego we mnie przez Hiszpańską Federację Siatkówki – przyznał Guido Vermeulen. – Mam nadzieję, że w najbliższych latach będziemy kontynuowali wzrost poziomu gry. Dwa ostatnie lata były dla nas historyczne, graliśmy na dobrym poziomie i osiągnęliśmy świetne rezultaty. Od teraz będziemy próbowali podwyższyć poziom – dodał.43-letni Holender jest usatysfakcjonowany pracą z żeńską kadrą, a jego celami na kolejne dwa lata są: awans do ME 2011 i dobry występ w Lidze Europejskiej.

Vermeulen będzie kontynuował pracę z reprezentacją do lipca 2011 roku. Jeżeli Hiszpanki zakwalifikują się do ME 2011 kontrakt zostanie przedłużony do lipca 2012, zaś jeśli zagrają na IO w Londynie Vermeulen zostanie na stanowisku do sierpnia 2012 roku. – Jestem tutaj po to, aby pomóc w rozwoju zespołu i zawodniczek – zakończył Holender.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved