Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zmienne szczęście Polaków we francuskiej PRO B

Zmienne szczęście Polaków we francuskiej PRO B

fot. archiwum

We francuskiej lidze  PRO B występuje aż trzech Polaków. Amicale Laïque de Canteleu-Maromme reprezentuje Krzysztof Kocik, zaś w barwach Martigues Volley-Ball grają Michał Kamiński i Jakub Łomacz. Ze zwycięstwa w weekend cieszył się ten pierwszy.

Zespół ALCM w pierwszej kolejce doznał porażki, jednak przed własną publicznością nie zawiódł. Mecz był jednak nerwowy, bowiem gospodarze prowadzili w setach 2:0, a w dwóch kolejnych przegrali, co doprowadziło do tie-breaka. W nim jednak siatkarze ALCM kontrolowali przebieg gry i wygrali zdecydowanie 15:8. Krzysztof Kocik ponownie rozpoczął spotkanie w pierwszej szóstce. W tym meczu zapisał na swoim koncie 12 punktów, w tym 10 z ataku i był tym samym najlepszym zawodnikiem w swojej ekipie. Jedno „oczko" mniej zdobyli Vadim Ewtoukhowitch i Camille Belhache. Przypomnijmy, że ekipę ALCM prowadzi Wojciech Fabiańczyk.

ALCM – Saint-Brieuc 3:2
(25:22, 25:20, 21:25, 22:25, 15:8)

Drugiej porażki doznali natomiast zawodnicy Martigues Volley-Ball, którzy ten mecz rozgrywali we własnej hali. Jedynie w trzecim secie gospodarzom udało się rozstrzygnąć końcówkę na swoją korzyść, jednak potrzebowali do tego aż kilku piłek setowych. W pozostałych partiach w końcówkach dominowali goście i to oni ostatecznie wygrali 3:1.Martigues – Chaumont 1:3
(21:25, 21:25, 30:28, 22:25)

źródło: inf. własna, volley.asso.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved