Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > W weekend odbyła się druga kolejka Łódzkiej ALS

W weekend odbyła się druga kolejka Łódzkiej ALS

fot. archiwum

W dniu 17.10.2009 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się II kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

W Ekstraklasie kobiet kolejne zwycięstwa odniosły drużyny TKKF Dzikusy I oraz Lider. Nie zachwyca formą ubiegłoroczny brązowy medalista zespół Volleydolls, który przegrał 1:3 z Dream Team. Największy postęp w stosunku do ubiegłego sezonu widać w zespole Salos św. Teresa. Dobra praca trenera Marka Krzaczyńskiego sprawia, że zespół ten na pewno będzie odgrywał znaczącą rolę w bieżących rozgrywkach.

W Ekstraklasie mężczyzn chyba szykuje się „pokoleniowa zmiana". Zapowiadany jako mecz kolejki pojedynek dwóch najlepszych zespołów ubiegłego sezonu okazał się wielkim niewypałem. Niezwykle niski poziom sportowy spotkania wskazuje, że potencjalnych nowych mistrzów ligi należy szukać pośród młodszych zespołów. Dotychczas jedynie trzy zespoły (Lamia Elma-RK Acero, TKKF Dzikusy, Lozamet) pokazały, że są przygotowane w tym sezonie do walki o najwyższe trofea.

W I lidze mężczyzn, ubiegłoroczni spadkowicze Venta PAO oraz Cyrańscy Team, pewnie wygrali swoje spotkania, a z poziomu gry można wywnioskować, że ich pobyt w I lidze jest tylko chwilowy. Bardzo dobry, stojący na wysokim poziomie mecz, rozegrały drużyny Sborna i Iskra, które na pewno będą próbowały się włączyć do walki o medale.Zdaniem kibiców najbardziej wyrównane pojedynki odbywać się będą w tym sezonie w II lidze mężczyzn. Sporo w tym prawdy, bo chociaż w tej kolejce pewne zwycięstwa odniosły drużyny Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania (3:0 ze ZWiK) oraz Piwożłopów (3:0 z Volley Team), to dwa następne pojedynki tradycyjnie skończyły się dopiero po pięciu setach.

W III lidze bryluje zespół Dirty Dozen, któremu w ubiegłym sezonie zabrakło jedynie 2 punktów do gry w wyższej lidze, ale tym roku jest zdecydowanym pretendentem do awansu. Nieźle prezentuję się również debiutant w lidze Wild Boyz, który wygrał już swój drugi mecz, tym razem z bardzo doświadczoną Izbą Celną (3:2).

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 24.10.2009 (sobota) w godzinach 9-15 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved