Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > W Krośnie obraduje Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej

W Krośnie obraduje Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej

fot. archiwum

Dziś w Krośnie rozpoczęło się dwudniowe, wyjazdowe posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, które rzadko odbywają się poza stolicą. Działacze dyskutują, m.in. o terminarzu najważniejszych imprez siatkarskich najbliższych lat w Polsce.

W Krośnie podsumowujemy bardzo udany sezon i omawiamy nowy system szkoleń – mówi Mirosław Przedpełski , prezes PZPS. – Zaplanujemy także imprezy, które chcielibyśmy przeprowadzić w Polsce w najbliższym czasie. Możliwości jest dużo: Finał Ligi Światowej, Mistrzostwa Europy Mężczyzn przed Mistrzostwami Świata, Finał Ligi Mistrzów, Finał Grand Prix Kobiet, mecze klubowe, puchar klubowy – wymienia.

Posiedzenia PZPS rzadko odbywają się poza Warszawą. Jednak szefostwo związku postanowiło przyjąć zaproszenie władz Krosna.

To miasto kojarzy się bardzo dobrze z siatkówką – mówi Przedpełski. – Chcemy promować Krosno bo jesteśmy wdzięczni za organizację meczy, które się tu odbyły i wypadły bardzo dobrze. Przede wszystkim eliminacje juniorek do MŚ, które zostały ocenione na świecie jako jedna z najlepszych imprez.Na konferencji prasowej szefowie PZPS odnieśli się do możliwości zorganizowania w Krośnie najwyższej rangi turnieju seniorskiego.

Dwutysięczna widownia jest za mała na taka imprezę z udziałem polskiej reprezentacji – przyznaje szef PZPS. – Przedyskutujemy na pewno sprawę organizacji w Krośnie Mistrzostw Świata bądź Europy juniorów czy kadetów. To też są fajne imprezy. Może wykorzystamy jeszcze hale w Sanoku czy Rzeszowie.

autor tekstu: Tomasz Jefimow

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved