Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Terence Martin: Jesteśmy usatysfakcjonowani

Terence Martin: Jesteśmy usatysfakcjonowani

fot. archiwum

- Mogliśmy całkowicie zagrać swoją siatkówkę - taki argument wymienił Terence Martin jako jeden z powodów zwycięstwa nad Politechniką Warszawską. Podobnego zdania był jego klubowy kolega, rozgrywający Michał Masny.

Zanotowaliście pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Terence Martin : – Tak i jesteśmy tym bardzo usatysfakcjonowani. Mecz moim zdaniem był wspaniały, zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Po raz pierwszy mogliśmy całkowicie zaprezentować swoją siatkówkę. Swoją to znaczy dokładnie taką, jaką ćwiczymy na treningach, jaką pokazaliśmy w całym meczu.

Jednak na początku trzeciego seta mieliście pewne problemy.Troszeczkę. Może zabrakło nam wtedy na moment koncentracji, co wykorzystali przeciwnicy. To akurat jest rzeczą, nad którą bardzo ciężko pracujemy.

Tydzień temu w potyczce z Bydgoszczą to brak tego skupienia na meczu był powodem przegranej. Dzisiaj moment dekoncentracji nie trwał długo i dzięki temu ostatecznie wygraliście.

Dokładnie i szczerze mówiąc byłem bardzo szczęśliwy jak zobaczyłem, że potrafiliśmy to bardzo szybko zmienić i wrócić do naszej dobrej gry, do koncentracji. Jesteśmy mocną drużyną, ale niestety takie chwile zapomnienia się zdarzają. Na szczęście, co pokazało dzisiejsze spotkanie, umiemy to szybko zmienić.

Był w tym meczu jakiś kluczowy element?

Może nie element bym tu wymienił a cechę: agresywna gra we wszystkim- w zagrywce, w bloku, w ataku, w przyjęciu. Trochę pomógł nam Jurij. W poprzednim sezonie grał w tej drużynie i znał ich bardzo dobrze. Głównie jednak informacje pochodziły od naszych trenerów, którzy spędzili wiele godzin studiując zapis video z wcześniejszych spotkań Politechniki. My spędziliśmy przy tym może z godzinę, a nasi szkoleniowcy może 10…?


Pierwszy mecz na wyjeździe i pierwsze zwycięstwo. Chyba tak miało być?

Michał Masny: – Oczywiście. Chcieliśmy wygrać i to nam się udało. Ogólnie uważam, że zagraliśmy dzisiaj bardzo dobre spotkanie. Było ono całkowicie w naszych rękach i to od nas zależał wynik. Ufam, że tak będzie i następnym razem.

W dwóch pierwszych setach, pomimo przewagi w środkowej fazie walka toczyła się do końca. Jak myślisz co było tego przyczyną?

– Na początku może trochę gorzej się rozkręcaliśmy. Jednak później zaczęliśmy grać tą naszą siatkówkę i myślę, że zasłużenie wygraliśmy.

Co w głównej mierze przyczyniło się do zwycięstwa w dzisiejszym meczu?

– Staraliśmy się przede wszystkim cały czas grać równo, żeby nie było jakiś przestojów. Niestety, w drugiej partii nam się one zdarzyły, ale na całe szczęście zakończyliśmy ją zwycięsko.

A jakiś element siatkarski?

– Głównie to zagrywka, ale sądzę, że wszystko w naszej grze dobrze funkcjonuje i to jest powód naszego zwycięstwa w tym jak i mam nadzieję w przyszłych spotkaniach.

Pod koniec trzeciej partii pojawiły się problemy z kończeniem piłek. Wtedy na miejsce Kuby Jarosza wszedł Dominik Witczak i swoje zadanie wypełnił znakomicie. Kolejny raz udowodniliście, że ważna jest cała dwunastka.

– Dokładnie i to jest bardzo ważne. Gdy Kuba miał trochę problemów wszedł za niego Dominik i zagrał bardzo dobrze. Zdobył parę punktów, ważnych punktów i dlatego też na tą wygraną zasłużył cały zespół.

Politechnika Warszawska to były klub waszego nowego kolegi Jurij Gladyra. Czy podpowiedział wam jak wygrać w tym spotkaniu?

– Udzielił nam paru wskazówek, ale najwięcej pracy i tak w nasze przygotowanie taktyczne włożyli trenerzy. Jurek natomiast zgadzał się z nimi we wszystkich kwestiach.

Za tydzień zagracie z Jadarem Radom i podobnie jak w dzisiejszym spotkaniu to wy będziecie faworytami.

– Dla nas nie ma zespołów słabszych i mocniejszych. Po prostu po drugiej stronie jest jakaś drużyna i zawsze musimy zagrać na maksa, obojętnie czy jest to powiedzmy Radom, czy Bełchatów.

Rozmawiała: Dominika Kwiek

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved