Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Mrągowska liga miejska coraz bliżej

Mrągowska liga miejska coraz bliżej

fot. archiwum

Jak co roku w Mrągowie Centrum Kultury i Turystyki aktywnie planuje życie mieszkańców. Już za dwa tygodnie ruszają rozgrywki Amatorskiej Ligi Miejskiej Superliga. W tym roku został poprawiony rekord zespołów z ubiegłego roku.

Nowy rekord mamy w kategorii kobiet, gdzie do tej pory zgłosiło się, aż siedem żeńskich zespołów – mówi organizator ligi, Waldemar Cybul. Jest to o jedną drużynę więcej niż w poprzednim roku, a przypomnijmy, że zapisy jeszcze nie zostały zakończone. Drużyny mogą zgłaszać się do 25 października. Gorszą frekwencję obserwujemy w grupie mężczyzn, gdzie w 2008 roku zgłosiło się trzynaście ekip, a teraz mamy ich zaledwie sześć. – Mam nadzieję, że jeszcze kilka drużyn dojdzie, aby rywalizacja była bardziej zacięta – dodaje Cybul.

Amatorska Liga Miejska jest jedną z najchętniej oglądanych i obleganych imprez w Mrągowie. – Z roku na rok cieszy się ona coraz większą popularnością wśród mieszkańców – dodaje Cybul. W roku ubiegłym zawodnicy aż przez pięć miesięcy walczyli o czempionat w tej imprezie. Zaczynając od listopada i kończąc aż na marcu zawodnicy co weekend walczyli o każdy punkt. – Szkoda, że po lidze nie ma play-offów – żałuje zawodnik zespołu Czarki, Michał Kmieciński. Ze względu na rekordową liczbę zespołów, zawody rozgrywane były przez cały dzień na jednym boisku i organizatorom trudno było zorganizować coś ponad to. – Dobrze by było, gdybyśmy grali do trzech wygranych setów lub dwa mecze jednego dnia – mówi trener ZS nr 2, Witold Flisiak. Po zamknięciu zapisów organizatorzy wraz z kapitanami drużyn ustalą rodzaj rozgrywek, podział na grupy i inne sprawy organizacyjne.

Przypominamy, że zapisy kończą się 25 października. – Start ligi przewidujemy na początek listopada, aby drużyny przez cały okres zimowy mogły zmagać się ze sobą na mrągowskich halach – kończy Waldemar Cybul.Wszelkie niezbędne informacje do zgłoszenia drużyny w rozgrywkach znaleźć można na stronie internetowej Centrum Kultury i Turystyki www.ckit.mragowo.pl w zakładce Sport-Rekreacja – Imprezy sportowe.

Autor: Damian Skrzęta (sport.mragowo.pl)

źródło: sport.mragowo.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved