Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek: Nie mamy patentu na sukcesy

Bartosz Kurek: Nie mamy patentu na sukcesy

fot. archiwum

- Nastawialiśmy się na długie, wyczerpujące spotkanie. Rywale zawiesili poprzeczkę niezwykle wysoko - analizuje mecz Skra Bełchatow - Resovia Rzeszów przyjmujący mistrzów Polski, Bartosz Kurek. - Nie mamy patentu na sukcesy - dodaje.

Rozpoczęliście mecz od mocnego uderzenia i zanosiło się, że znów znokautujecie Resovię. Tym razem się jednak nie udało. Dlaczego?

Nie mamy patentu na sukcesy, dobry bilans w starciach z Resovią nie ma żadnego znaczenia. Przecież drugiego seta przegraliśmy bardzo wysoko i emocje były do samego końca. Nastawialiśmy się na długie, wyczerpujące spotkanie. Rywale zawiesili poprzeczkę niezwykle wysoko. Spodziewaliśmy się bardzo dobrej gry ich skrzydłowych, bo na tych pozycjach mają wielkie nazwiska. Tak też było. Oba zespoły pokazały, że są najpoważniejszymi kandydatami do mistrzowskiego tytułu.

Co rywale zmienili w drugim secie, gdy rozbili was do trzynastu?Niewiele, po prostu nie mogliśmy znaleźć skutecznej odpowiedzi na ich akcje. Na zmianę raz jeden, raz drugi zespół wykorzystywał przestoje. Nawet jeśli jest się maksymalnie skoncentrowanym, nie zawsze da się ich uniknąć. Ale to dobrze. Kibice wychodzili po meczu zadowoleni.

Straciliście punkt, ale nie jesteście rozczarowani…

Nie czuję niedosytu. Pojawia się trochę problemów z ustawieniem, kiedy atakuję z pierwszej strefy. Myślę, że ze środkowymi nie ma najmniejszego kłopotu, bo grają na wysokim poziomie. Trzeba jeszcze poprawić przyjęcie i zbicia ze skrzydeł, wtedy będzie w porządku. Tie-break faktycznie mi się udał, skończyłem kilka ważnych piłek. Byłem zmobilizowany, bo w końcówce czwartego seta mogłem przechylić szalę na naszą korzyść. Wtedy się nie udało, ale później powiedziałem sobie, że dam z siebie wszystko. I dałem!

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved