Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rzym gospodarzem MŚ w siatkówce plażowej w 2011 roku

Rzym gospodarzem MŚ w siatkówce plażowej w 2011 roku

fot. archiwum

Na oficjalnej stronie FIVB widnieje komunikat: „Władze Światowej Federacji Piłki Siatkowej oraz Włoska Federacja Siatkówki pragną ogłosić, że mistrzostwa świata w siatkówce plażowej 2011 odbędą się w Rzymie w dniach 17 - 26 czerwca".

Ósma edycja tego turnieju, w której pula nagród wynosi milion dolarów, odbędzie się w „Foro Olimpico" – kurorcie sportowym, który znajduje się obok stadionu olimpijskiego. Obiekt nie jest organizatorom obcy – już nieraz odbywały się tam turnieje z cyklu World Tour.

Włochy już od dawna kojarzą się z siatkówką i jest mi bardzo miło, że ten turniej będzie organizowany przez państwo, w którym siatkówka jest bardzo ważna – mówi Ary Graça , przewodniczący komisji do spraw siatkówki plażowej w FIVB. – Dzięki najlepszym siatkarzom plażowym świata, którzy będą występować w najbardziej inspirującym turnieju możemy spodziewać się, że ta edycja imprezy będzie stała na wysokim poziomie. Z roku na rok jest z tym coraz lepiej – dodaje.

Jestem niezmiernie wdzięczny za przyznanie nam tak świetnej imprezy – powiedział Raffaele Pagnozzi z włoskiego komitetu olimpijskiego. – Jesteśmy dumni, że FIVB zaufała akurat Włochom i że to u nas odbędzie się tak prestiżowa impreza, jaką są mistrzostwa świata. Mecze będą rozgrywane w Foro Italico, zabytkowym już i historycznym miejscu Rzymu.Rzym ma bardzo ciekawą i bogatą historię sportową. Odbywały się tu igrzyska olimpijskie, a dopiero co zakończyły się pływackie mistrzostwa świata – przypomina prezes włoskiej federacji siatkówki, Carlo Magri.Przyznanie plażowych mistrzostw jest wielkim wyróżnieniem dla włoskiej federacji. To największa impreza w sporcie, który wciąż się rozwija i za kilka lat będzie jednym z najpopularniejszych – cieszy się Magri. – Spotkaliśmy się z wielkim zaufaniem FIVB, które oprócz mistrzostw w siatkówce plażowej, przyznała nam również halową imprezę tej rangi.

Przypomnijmy, ostatnie mistrzostwa świata odbyła się w norweskim Stavanger. Triumfowali Niemcy, Julius Brink i Jonas Reckermann. Poprzednie edycje mistrzostwa rozgrywane były odpowiednio w Gstaad, Berlinie, Rio de Janeiro, Klagenfurcie, Marsylii i Los Angeles. Dopiero w roku 1997 mistrzostwa przeniosły się właśnie do USA z Brazylii. Do tego roku rokrocznie odbywały się w "Kraju Kawy".

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved