Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paulo Pinto: Akceptuję tę krytykę

Paulo Pinto: Akceptuję tę krytykę

fot. archiwum

W ostatnim czasie media skupiły swoją uwagę na brazylijskich siatkarzach AZS UWM Olsztyn. Paulo Anchieta Veloso Pinto przyjmuje tę krytykę lecz prosi by była ona konstruktywna i dodaje: - Będę pracował jeszcze więcej i jeszcze lepiej.

Drugi mecz, druga porażka. Co się stało w meczu z Wieluniem?

Paulo Anchieta Veloso Pinto:Dobre pytanie. Wydaje mi się, że nie zagraliśmy dobrze. W pierwszym i drugim secie byliśmy bardzo blisko, żeby zakończyć go po naszej myśli. Popełniliśmy jednak błędy. Jeśli prowadzisz w secie dwoma punktami, to ta przewaga nigdy nie jest bezpieczna. Jeśli chcesz wygrać to nie możesz popełniać błędów. Nam się to nie udało, choć powinno.

W ostatnich dniach w prasie, mediach pojawiło się sporo artykułów na temat Brazylijczyków z drużyny AZS UWM. Przelewa się w nich fala krytyki, czasami wręcz nieuzasadnionej, gdyż rozegraliście dopiero dwa mecze. Jak odniesiesz się do tego typu komentarzy?Jestem tym zdziwiony. Nie znam języka polskiego i nie rozumiem tego co się pisze w gazetach i mówi w mediach. Wiem, że jestem odpowiedzialny za to co się stało w ostatnich meczach. Ode mnie wymaga się dobrej gry, ale ja sam także tego oczekuję od samego siebie. Również dobrej gry spodziewa się się od mojego zespołu, od AZS-u. Ta słaba gra w ostatnim meczu, kiedy byłem na parkiecie, to moja wina. Sam fakt, że pochodzę z Brazylii wytwarza atmosferę tego, iż powinienem prezentować siatkówkę na najwyższym poziomie. Zapewne gdybym pochodził z Hiszpanii, Bułgarii, czy innego kraju, nie byłoby takiej presji.

Przed sezonem wszyscy mówiliście, że jesteście drużyną. Dlatego też razem wygrywacie i razem przegrywacie, a nie tylko jeden zawodnik.

Zgadza się. Jednak Ci którzy piszą takie artykuły o mnie, czy o Marcelo, nie widzą jak my trenujemy codziennie, żeby być w formie. Nie widzą jak staramy się grać tak jak się tego od nas oczekuje. Ja pracuję każdego dnia. Daję z siebie tyle ile jestem w stanie. Trenuję na maksimum swoich możliwości każdego dnia, na każdym treningu.

Co w takim razie można powiedzieć wszystkim kibicom AZS?

Moim zdaniem potrzebujemy trochę więcej czasu. Więcej czasu na trening, na ćwiczenia z zespołem. Na zgranie się. Może potrzebujemy trochę więcej zaufania? Wszystko po to, żeby zmienić tę sytuację. Wiem, że wiele osób w Polsce, a przede wszystkim w Olsztynie lubi AZS. Mogę ich prosić tylko o to, żeby poczekali na naszą dobrą grę i na moją lepszą dyspozycję. A to mogę zmienić tylko ja sam. Akceptuję tę krytykę. Nie wiem co mogę powiedzieć więcej. Będę pracował jeszcze więcej i jeszcze lepiej.

 

*Rozmawiała Marta Panasiuk

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved