Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Ekonomistki z kompletem punktów

II liga: Ekonomistki z kompletem punktów

fot. archiwum

W sobotę reprezentantki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rozegrały swój czwarty ligowy mecz. Ich przeciwnikiem był kolejny beniaminek - UKS MOSiR Jasło. Faworytem była drużyna z Krakowa i ze swej roli wywiązała się bardzo dobrze, wygrywając do zera.

Trener Skawy Tomasz Klocek postanowił dać szansę na rozegraniu, powracającej po kontuzji palca, Annie Kowalik. Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki. Większą przewagę Skawa uzyskała po pierwszym pełnym "obejściu" (10:6). Wprawdzie po chwili stopniała ona do jednego oczka, lecz ekonomistki wyraźnie zaczynały łapać wiatr w żagle. Kolejne obrony Moniki Targosz dały akademiczkom kontrataki i w efekcie siedmiopunktową przewagę, która ostatecznie urosła do dziesięciu (25:15).

Drugi set bardzo dobrze zaczęli goście. Skuteczna zagrywka Katarzyny Kutyły zaowocowała prowadzeniem MOSIR-u 5:0. Różnica ta utrzymywała się przez kilka kolejnych akcji. Widząc to trener Klocek zainterweniował, wysyłając na parkiet drugą rozgrywającą – Iwonę Kuskowską oraz środkową Jowitę Jaroszewicz. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Przewaga Jasła zaczęła topnieć w błyskawicznym tempie. Zabójczą dla gości serią zagrywek popisała się właśnie Kuskowska i z 15:13 dla Jasła zrobiło się 19:15 dla AZS-u. Był to przełomowy moment partii, którą Uniwersytet Ekonomiczny wygrał do 19.

Trzeci set Skawa kontrolowała od samego początku. Już na starcie wyszła na zdecydowane prowadzenie (11:2). Wysoka przewaga uśpiła czujność gospodyń, które pozwoliły jaślankom zmniejszyć dystans do dwóch "oczek". Te poczuły swoją szansę i nawiązały walkę. Jednak po raz kolejny "ekonomistki" w decydującym momencie "wrzuciły wyższy bieg" i pozbawiły rywalki wszelkich złudzeń. Bohaterką końcówki trzeciego seta została Magda Żochowska, na której ataki z lewego skrzydła MOSiR nie mógł znaleźć sposobu.AZS Skawa UEK odniósł pewne zwycięstwo i zainkasował komplet punktów. Dzięki temu przesunął się na drugie miejsce w tabeli, co wynika z przełożenia meczu z Wisłą Kraków (środa, 21 października). "Ekonomistki" jako jedyna drużyna w grupie nie zgubiły nawet punktu w dotychczasowych spotkaniach.

AZS Skawa Uniwersytet Ekonomiczny Kraków – UKS MOSiR Jasło 3:0
(25:15, 25:19, 25:18)

Składy zespołów:
AZS: Kowalik, Szymska, Jaroszewicz, Biernatek, Hatala, Surma, Targosz (libero) oraz Kuskowska, Jagodzińska, Hawryła, Sarlej i Żochowska
MOSiR: Kosiba, Kutyła, Kamińska, Nagadowska, Maciejowska-Gunia, Michoń-Szczytowicz, Bury (libero) oraz Bajorek, Poliwka i Kowalczuk

Zobacz także:
Wyniki i tabela gr. 4 II ligi kobiet

źródło: inf. własna, www.azsskawauek.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved