Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dwa przegrane sparingi białostoczanek

Dwa przegrane sparingi białostoczanek

fot. archiwum

W ostatnich sparingach przed rozpoczynającym się za tydzień sezonem PlusLigi Kobiet siatkarki Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok przegrały w Mielcu ze Stalą 1:3 i 0:4. AZS w tych spotkaniach prowadził jeszcze drugi trener Szymon Zejer.

Drużyna Stali wyraźnie dominowała, szczególnie w drugim spotkaniu. Postawę AZS-u tłumaczy brak nominalnej rozgrywającej. Na tej pozycji przez większość pierwszego spotkania występowała Paulina Gajewska, która ma rywalizować o miejsce pierwszej libero z Magdaleną Saad. Magdalena Godos wraca do zdrowia po zabiegach na ścięgna Achillesa, a Jelena Bernatowicz ma drobny uraz dłoni i lepiej było ją oszczędzać na mecz ligowy z Centrostalem. – W poniedziałek zrobi kolejne badania, w Bydgoszczy będzie musiała zagrać – twierdzi Zejer.Magda nie może skakać, biegać, a Elena ma tylko problem z kciukiem. Oklei się go taśmą i będzie musiała grać. Nie wyobrażam sobie, byśmy wystąpili w lidze ze środkową na rozegraniu.

W drugim spotkaniu, ekipa występowała już w ogóle bez rozgrywającej, wystawiały środkowe. Po kontuzjach grały Katarzyna Wysocka, Katarzyna Kalinowska i Agnieszka Starzyk. Potrzeba czasu, by zespół zaczął spisywać się na miarę oczekiwań.

W drużynie AZS-u zadebiutowała ukraińska środkowa, Natalia Ziemcowa. Do Mielca nie pojechała natomiast Chorwatka Maja Batina. 19-letnia atakująca nosi się z zamiarem opuszczenia klubu.Bardzo byśmy chcieli, żeby wróciła do pełnej sprawności na drugą kolejkę spotkań, kiedy do Białegostoku przyjedzie Dąbrowa Górnicza. Dobrze byłoby, gdyby mogła wchodzić choć na kilka akcji na boisko – mówi Szymon Zejer, który po wyrzuceniu z klubu w trakcie przygotowań Albina Mojsy, samodzielnie starał się wyprowadzić przebudowany zespół na prostą. – Później czekają nas bowiem bardzo ważne mecze: we Wrocławiu, w Łodzi, z Gedanią Żukowo i w Mielcu. Z Magdą walczylibyśmy w nich o wygrane – nie ma wątpliwości.

Stal Mielec – Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:1
(26:24, 25:14, 26:28, 25:16)

Składy zespołów:
Stal: D. Wilk, Kwiatkowska, Niedźwiecka, Piątek, A. Wilk, Mieszała, Durajczyk (libero) oraz Łukaszewska, Wojcieska i Ściurka
AZS: Gajewska, Gierak, Wysocka, Cieśla, Starzyk, Ziemcowa, Saad (libero) oraz Szeszko i Kalinowska

Stal Mielec – Pronar Zeto Astwa AZS 4:0
(25:19, 25:16, 25:18, 25:9)

Składy zespołów:
Stal: D. Wilk, Kwiatkowska, Wojcieska, Piątek, Ściurka, Mieszała, Durajczyk (libero) oraz Łukaszewska, A. Wilk i Niedźwiecka
AZS: Starzyk, Gierak, Wysocka, Cieśla, Szeszko, Ziemcowa, Saad (libero) oraz Właszczuk, Kalinowska i Wójcik

źródło: sport.pl, wspolczesna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved