Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dwa zwycięstwa Stali Mielec

Dwa zwycięstwa Stali Mielec

fot. archiwum

W dwóch sparingach stanowiących element ostatnich przygotowań Stali Mielec i AZS Białystok do nowego sezonu w PlusLidze Kobiet dwukrotnie triumfowały mielczanki. Akademiczki z Białegostoku zdołały urwać rywalkom jedynie seta.

Podczas pierwszego meczu, kontuzji kolana nabawiła się Paulina Gajewska i zostaliśmy bez rozgrywającej – mówi Szymon Zejer, drugi trener białostoczanek.

Wobec niedyspozycji Magdaleny Godos, która została w Białymstoku i Eleny Bernatowicz, leczącej kontuzjowany kciuk, w piątek za wystawianie piłek odpowiedzialna była nominalna środkowa Katarzyna Wysocka. Dzień później próbowała rozgrywać Agnieszka Starzyk.

Zmuszeni byliśmy do zastosowania tzw. starej szkoły siatkarskiej – tłumaczy Zejer.Niestety, o ile w piątek udało urwać się rywalkom seta to w sobotę mecz był już jednostronny. – W pierwszym secie była w miarę równa walka. Ale na dłuższą metę nie da się grać bez rozgrywającej i musiało tak się to skończyć – dodaje Zejer.

Stal Mielec – AZS Białystok 3:1
(26:24, 25:14, 26:28, 25:16)

Składy zespołów:
Stal Mielec: D. Wilk, Kwiatkowska, Niedźwiecka, Piątek, A. Wilk, Mieszała, Durajczyk (libero) oraz Łukaszewska, Wojcieska, Ściurka.

AZS Białystok: Gajewska, Gierak, Wysocka, Cieśla, Starzyk, Ziemcowa, Saad (libero) oraz Szeszko, Kalinowska


Do wygrania czterech setów Stal potrzebowała zaledwie pięciu kwadransów. W każdej partii Stal w połowie seta przejmowała inicjatywę i odskakiwała akademiczkom na pięć, sześć punktów. W czwartym przewaga była znaczna. Akademiczki długo nie mogły zdobyć ósmego punktu. Wywalczyły go dopiero, gdy Stal miała… meczbola.

Obydwie drużyny przystąpiły do meczu w innych ustawieniach niż w piątkowym spotkaniu. W Stali zabrakło Justyny Ordak, która skarżyła się na ból w plecach i czekają ją badania. Rywalki prawdopodobnie po raz ostatni prowadził Szymon Zejer. W poniedziałek umowę z klubem ma podpisać Wiesław Czaja. Będzie on już czwartym szkoleniowcem AZS-u w sezonie przygotowawczym! Najpierw miał nim być Alojzy Świderek, potem zespół prowadził jeszcze Albin Mojsa.

Stal Mielec – AZS Białystok 4:0
(25:19, 25:20, 25:16, 25:9)

Składy zespołów:
Stal Mielec: D. Wilk, Kwiatkowska, Wojcieska, Piątek, Ściurka, Mieszała, Durajczyk (libero) oraz Łukaszewska, A. Wilk, Niedźwiecka.
AZS Białystok: Starzyk, Gierak, Wysocka, Cieśla, Szeszko, Ziemcowa, Saad (libero) oraz Właszczuk, Kalinowska, Kulik

źródło: Kurier Poranny, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved