Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej w Pile – ostatni sprawdzian przed ligą

Turniej w Pile – ostatni sprawdzian przed ligą

fot. archiwum

Cztery zespoły z czołówki PlusLigi Kobiet, pięć reprezentantek z trzech różnych państw oraz sześć meczów w dwa dni - tak w skrócie można opisać rozpoczynający się w sobotę w Pile turniej towarzyski. To już ostatni sprawdzian dla drużyn przed ligą.

Tydzień temu w wielkopolskim Jarocinie pilski PTPS wygrał swój pierwszy turniej w sezonie, wyprzedzając zespoły MKS-u, Centrostalu oraz Gwardii Wrocław.

Ostateczny sprawdzian z przygotowań przedsezonowych odbędzie się w Pile, a skład uczestników turnieju prawie nie ulegnie zmianie. Jedyną będzie brak wrocławskiej Gwardii, ale w jej miejsce organizatorzy zaprosili tegorocznego beniaminka, czyli Organikę Budowlanych Łódź.

Warto wspomnieć, że aż trzy drużyny mają w swoich kadrach zawodniczki, które jeszcze nie tak dawno walczyły o prym w mistrzostwach Europy. W PTPS-ie ujrzymy Paulinę Maj i Klaudię Kaczorowską , a także reprezentantkę Belgii Martę Szczygielską . Poczynaniami bydgoskiego Centrostalu będzie kierować słowacka rozgrywająca Monika Smak , a w barwach dąbrowskiego klubu po raz pierwszy powinna wystąpić środkowa reprezentacji Polski, Katarzyna Gajgał .Kibice w Pile powinni być zatem świadkami ciekawego widowiska, bowiem wszyscy uczestnicy turnieju stawiani są przez ekspertów w roli kandydatów do zajęcia miejsc w czołowej czwórce ligi.

Dodatkowo fani będą mogli zobaczyć w akcji siatkarki, które reprezentowały barwy PTPS-u w poprzednich sezonach. Julia Szeluchina oraz Michela Teixeira , które jeszcze pod wodzą Jerzego Matlaka zdobywały dla Piły medale mistrzostw Polski, grają obecnie w zespole z Łodzi.

Turniej rozpocznie się w sobotę i potrwa do niedzieli. Zespoły zagrają systemem "każdy z każdym", więc przez dwa dni będzie można zobaczyć aż sześć spotkań. Poniżej prezentujemy harmonogram imprezy.

sobota 17.10

10:00 PTPS Piła – Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza

12:00 GCB Centrostal Bydgoszcz – Organika Budowlani Łódź

16:00 Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza – GCB Centrostal Bydgoszcz

18:00 PTPS Piła – Organika Budowlani Łódź

niedziela 18.10

10:00 PTPS Piła – GCB Centrostal Bydgoszcz

12:00 Enion Energia MKS Dąbrowa Górnicza – Organika Budowlani Łódź

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved