Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Innowacje w systemie szkolenia sędziów

Innowacje w systemie szkolenia sędziów

fot. archiwum

Światowa Federacja Piłki Siatkowej wydała kolejne pomocne narzędzie podnoszące poziom sędziowania meczy siatkarskich na świecie. Tym razem FIVB wydała płytę DVD z materiałem szkoleniowym dla wszystkich arbitrów.

Multimedialny Program Szkoleniowy dla Sędziów 2009, bo tak właśnie wygląda spolszczona nazwa tego materiału, został rozesłany przez FIVB do każdej z federacji członkowskich i wszystkich centrum rozwojowych.

Płyta DVD została zaakceptowana przez Wydział Sędziowski i Wydział ds. Przepisów Gry i jest innowacyjnym dziełem FIVB. Płyta jest kolejnym uzupełnieniem w szkoleniu zarówno młodych sędziów, jak i tych doświadczonych, by jeszcze bardziej pomóc arbitrom w podejmowaniu właściwych decyzji i słusznej interpretacji przepisów. Wszystko, począwszy od zasad gry, idąc przez interpretację sytuacji boiskowych a kończąc na wypełnianiu i sprawdzaniu poprawności protokołu meczowego, zostało zapisane w formie szkoleniowej na krążku wydanym przez Światową Federację.

Nowinki techniczne i komputeryzacja świata dała o sobie znać i właśnie dlatego Światowa Federacja Piłki Siatkowej zdecydowała się na taki krok. Według wielu osób w FIVB taka pomoc dla sędziów będzie jeszcze efektywniejsza niż biuletyny informacyjne i szkoleniowe, a także zdynamizuje i wprowadzi powiew świeżości w niezmieniany od lat system szkolenia sędziowskiego.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved